Dzisiaj, 30 kwietnia br., w godzinach popołudniowych zakończyła się około 17-miesięczne utrudnienia w ruchu samochodowym w centrum Przemyśla. Kierowcy mogą (na moment) odetchnąć z ulgą. Prace te były jednak niezbędne, więc nie ma co narzekać…
Tego samego dnia „uwolniony” został przejazd ul. 22 Stycznia, po drugiej stronie Sanu, na Zasaniu. Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, dat otwarcia obu ulic było kilka, ale wszystko zależało od aury. A ta raz była sprzyjająca, raz nie. Po 17 miesiącach od rozpoczęcia budowy nowego mostu kolejowego, a wraz z nim przebudowanych przejazdów pod nim po obu stronach Sanu, zostały wreszcie zakończone. 29 kwietnia br. doszło do odbioru technicznego terenu.
W związku z przebudową doszło do pewnej zmiany organizacji ruchu w tamtym rejonie. Otóż, z ulicy Jagiellońskiej będzie można zjechać albo na tzw. półkę wyższą, czyli tą nitką, na której znajdują się rozbudowane parkingi (parking płatny; 30 miejsc; dwa dla osób niepełnosprawnych) i wjechać nią w ulicę Sportową, albo na tzw. półkę niższą, ale wówczas będzie możliwość wjazdu tylko i wyłącznie w ulicę Wilsona.
Wcześniej można było wjechać zarówno w Wilsona, jak i w Sportową. Nie będzie już tego łuku z wjazdem na Wilsona. Będzie można jechać jedynie na wprost. Jazda ulicą Wilsona się nie zmieni. Będzie można jechać albo prosto, albo skręcić w lewo, w Sportową. Będzie wydzielony pas lewoskrętu.
Warto dodać, że inwestycja ta w całości została sfinansowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za blisko 67 mln zł netto (spółka pozyskała dotację ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze