Saga pod tytułem „Gdzie i kiedy ruszy proces Mirosława K.?” chyba dobiega końca. Po kilku latach zawirowań, wyłączania się z procesu kolejnych sędziów, przenoszenia z miasta do miasta, Sąd Rejonowy w Przemyślu zdecydował, że proces byłego marszałka województwa podkarpackiego rozpocznie się 16 kwietnia br.
Sprawa byłego marszałka województwa podkarpackiego (pełnił tę funkcję od 29 listopada 2007 do 30 listopada 2010 r.), urodzonego w Jarosławiu Mirosława K. ciągnie się od lutego 2013 r., kiedy to agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzili kontrolę w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie oraz w jego mieszkaniu (kiedy ten przebywał na urlopie w Brazylii)[paywall]. Służby szukały dokumentów dotyczących wydatkowanych dotacji, polityki zatrudnienia, przetargów i wyjazdów zagranicznych zarządu. W kwietniu 2013 r. Mirosław K. został zatrzymany. Wyszedł z aresztu po wpłaceniu 60 tys. zł poręczenia majątkowego. Po dwóch latach śledztwa Wydział Zamiejscowy ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie postawił mu łącznie 16 zarzutów. Najpoważniejsze dotyczą przyjmowania łapówek w latach 2008 – 2013.
Proces w tej sprawie nie mógł ruszyć od kilku lat, bo wyłączali się z niej kolejni sędziowie. Akta sprawy krążyły między czterema różnymi sądami. Ostatecznie zapadła decyzja, że będzie się on toczył przed Sądem Rejonowym w Przemyślu. Pierwsze posiedzenie miało się odbyć we wrześniu ub.r., ale do niego nie doszło, oskarżony bowiem znalazł się w szpitalu. Po przebytym zabiegu obrońcy Mirosława K. przedstawiali kolejne zaświadczenia, wydawane przez biegłych lekarzy.
Wreszcie 22 marca br. Sąd Rejonowy w Przemyślu zdecydował, że proces ruszy 16 kwietnia br. W tej sprawie ma się odbyć aż 15 rozpraw, ostatnią zaplanowano na 15 czerwca br. Mirosławowi K. grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czyli wyrok juz ustalono i wszyscy beda zasowoleni.Nie wiadomo jakie odszkodowanie trzeba bedzie zapłacic
A Miro wytnie im kolejny numer . Nie wierzycie , zobaczycie. Zresztą to fajny gość , równiacha i wesołek.
To jest jeden z przykładów patologii w polskim sądownictwie. Milionerów,dzis już miliarderów, polityków i duchowieństwa sprawiedliwość się nie ima. Sądy są dla maluczkich.
Czyli wyrok juz ustalono i wszyscy beda zasowoleni.Nie wiadomo jakie odszkodowanie trzeba bedzie zapłacic
A Miro wytnie im kolejny numer . Nie wierzycie , zobaczycie. Zresztą to fajny gość , równiacha i wesołek.
To jest jeden z przykładów patologii w polskim sądownictwie. Milionerów,dzis już miliarderów, polityków i duchowieństwa sprawiedliwość się nie ima. Sądy są dla maluczkich.