Reklama

Wreszcie ruszyła budowa skateparku przy 22 Stycznia w Przemyślu

Po wielu miesiącach oczekiwania realizacji doczekał się wreszcie jedyny zwycięski projekt z pierwszej kategorii w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla 2021, który trwał w zawieszeniu. To budowa skateparku przy ul. 22 Stycznia w Przemyślu za kwotę ok. 541 tys. zł.

Już kilka razy pisaliśmy o tym fakcie. Miasto ogłaszało przetargi, te nie były rozstrzygane, bo oferty znacznie przekraczały kwoty, jakie były na nie przeznaczone.

Wnioskodawczyniami były Monika Zapałowska i szefowa Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Greta Ostrowska, na którego terenie skatepark ma powstać.

Projekt zakłada budowę przy ul. 22 Stycznia obiektu, który miałby pełnić rolę nowego, kultowego miejsca spotkań na terenie Przemyśla. W ramach inwestycji planowane było wykonanie[paywall] nawierzchni betonowej oraz wyposażenie w urządzenia sportowe, jak np.: rank ramp, quarter pipe, funbox, grinbox, poręcze. Inwestycja ma na celu zwiększenie atrakcyjności terenu oraz popularyzację sportu wśród mieszkańców.

Brakowało prawie 150 tys. zł

Kwota przeznaczona na to zadanie z budżetu obywatelskiego to 394 tys. 748 zł.

Pod koniec 2021 r. miasto ogłosiło przetarg, na który wpłynęły dwie oferty. Jedna była nawet niższa od posiadanej na ten cel sumy, ale nie spełniła wymogów. Gdańska firma „Roll4all” mogła wybudować skatepark za 348 tys. 984 zł. Druga oferta była ponad dwa razy droższa. Spółka „Techramps” z Krakowa zaoferowała kwotę... 731 tys. 969 zł.

9 maja br. doszło do otwarcia ofert w kolejnym przetargu. Ponownie wpłynęły dwie propozycje. Pierwsza od spółki „Delta Cert” z Rzeszowa na kwotę 535 tys. 911 zł, druga od radomskiej spółki „Patent Bud” na kwotę 499 tys. zł. Do najtańszej brakowało ok. 105 tys. zł, ale trzeba pamiętać, że pieniądze są potrzebne jeszcze choćby na nadzór inwestorski.

Reklama

Władze miasta przedstawiły projekt uchwały, „dorzucającej” do posiadanej kwoty 146 tys. zł. Pieniądze te znalazły się dzięki zaoszczędzeniu na przetargach związanych z rozbudową terenów na cmentarzach komunalnych.

6 czerwca br. odbyła się sesja rady miejskiej, podczas której radni przyjęli owy projekt, zwiększając pulę na powstanie skateparku do kwoty 541 tys. zł. Ta spowodowało, że zarówno oferta spółki „Delta Cert” z Rzeszowa, jak i radomskiej spółki „Patent Bud” były  już do zaakceptowania.

Miasto zdecydowało się na podpisanie umowy z firmą z Radomia, bo – jak już wspomnieliśmy – pieniędzy było trzeba nieco więcej, przede wszystkim na obowiązkowy nadzór inwestorski.

Przewidywany termin końca prac 31 października 2022.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości