Obfity w sukcesy, wspaniały sezon ma za sobą zawodnik strzelectwa długodystansowego z Przemyśla, a pochodzący z Duńkowiczek (gmina Orły) Tomasz Jastrząbek.
Największym i najważniejszym sukcesem jest zdobycie złotego medalu semi-auto podczas Mistrzostw Europy (Long Range European Championship), które rozegrane zostały od 9 do 11 września br. na poligonie w Drawsku. – W zeszłym roku zdobyłem złoty medal oraz tytuł mistrza Europy semi-auto podczas Indywidualnych Mistrzostw Europy, w tym roku sięgnąłem po tytuł mistrza Europy semi-auto w Drużynowych Mistrzostwach Europy. Ogromnie mnie to cieszy, bo nikt nigdy na Podkarpaciu takiego wyniku nie osiągnął – powiedział.
Jakie są zasady rozgrywania Drużynowych Mistrzostw Europy? Otóż w czasie 18 minut[paywall] strzela się na trzech dystansach – 300 m, 600 m oraz 800 m z pozycji leżącej po 10 strzałów na każdym z dystansów w dwuosobowych drużynach. Suma punktów z wszystkich trzech dystansów daje wynik końcowy. Wiadomo, że aby zdobyć tytuł, trzeba uzyskać najlepszy wynik w całym trójboju.
W br. pan Tomasz został także mistrzem Polski semi-auto na najdłuższym dystansie – 1000 yardów. Mistrzostwa Polski F-Class odbyły się od 3 do 5 czerwca br. na strzelnicy „Casull” w Skarżysku-Kamiennej. – 1000 jardów to najdłuższy dystans rozgrywany na zawodach rangi Mistrzostw Polski F-class, a co za tym idzie – to najbardziej prestiżowy tytuł mistrza Polski – wyjaśnił pan Tomasz.
Ale to nie koniec jego sukcesów. 18 i 19 czerwca br. odbyły się zawody w ramach Pucharu Polski na strzelnicy „Witu” w Zielonce koło Warszawy. Tam także był najlepszy! Zdobył 1. miejsce na dystansie 300 m.
– Te sukcesy cieszą i moim marzeniem jest promowanie tego sportu w naszym regionie. Myślę, że moje osiągnięcia w ostatnim czasie mogą dać do tego impuls. Wydaje się także, iż promocja właśnie tego sportu w dzisiejszych czasach jest jak najbardziej oczywista i potrzebna – podsumował.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze