Podpisywanie porozumień o współpracy pomiędzy zakładami karnymi a Powiatowymi Centrami Pomocy Rodzinie – to stała praktyka, mająca na celu resocjalizację, ułatwienie powrotu do społeczeństwa oraz wsparcie osadzonych i ich rodzin. Takie właśnie porozumienie podpisane zostało 30 marca w Zakładzie Karnym w Przemyślu.
Strony parafujące dokument deklarujący wzajemną współpracę to: z ramienia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przemyślu – dyrektor wspomnianej instytucji Dawid Tarczyński, a ze strony Zakładu Karnego w Przemyślu – szef placówki mjr Cyprian Czarniecki. Celem zawartego porozumienia ma być realizacja wspólnych działań w obszarze readaptacji społecznej osadzonych, w szczególności poprzez realizację programu korekcyjno-edukacyjnego nakierowanego na przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Jak poinformował mjr Piotr Pijanowski, rzecznik Zakładu Karnego w Przemyślu, program skierowany do skazanych będzie prowadzony przez pracowników PCPR.
– Do tej pory działania tego typu realizowane były prowadzone między innymi przez pracowników Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Osób Doznających Przemocy Domowej w Korytnikach oraz przez funkcjonariuszy działu penitencjarnego mających specjalistyczne przeszkolenie w tym zakresie – przekazał.
Reklama
W opinii obu stron porozumienia taka współpraca to dobry krok w kierunku resocjalizacji i większej skuteczności działań, których celem jest zmiana postaw sprawców przemocy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze