Reklama

Współpraca popłaca. Ma przynieść ograniczenie zjawiska przemocy w rodzinie


Podpisywanie porozumień o współpracy pomiędzy zakładami karnymi a Powiatowymi Centrami Pomocy Rodzinie – to stała praktyka, mająca na celu resocjalizację, ułatwienie powrotu do społeczeństwa oraz wsparcie osadzonych i ich rodzin. Takie właśnie porozumienie podpisane zostało 30 marca w Zakładzie Karnym w Przemyślu.


Strony parafujące dokument deklarujący wzajemną współpracę to: z ramienia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przemyślu – dyrektor wspomnianej instytucji  Dawid Tarczyński, a ze strony Zakładu Karnego w Przemyślu – szef placówki mjr Cyprian Czarniecki. Celem zawartego porozumienia ma być realizacja wspólnych działań w obszarze readaptacji społecznej osadzonych, w szczególności poprzez realizację programu korekcyjno-edukacyjnego nakierowanego na przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Jak poinformował mjr Piotr Pijanowski, rzecznik Zakładu Karnego w Przemyślu, program skierowany do skazanych będzie prowadzony przez pracowników PCPR.

– Do tej pory działania tego typu realizowane były prowadzone między innymi przez pracowników Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Osób Doznających Przemocy Domowej w Korytnikach oraz przez funkcjonariuszy działu penitencjarnego mających specjalistyczne przeszkolenie w tym zakresie – przekazał.

Reklama


W opinii obu stron porozumienia taka współpraca to dobry krok w kierunku resocjalizacji i większej skuteczności działań, których celem jest zmiana postaw sprawców przemocy.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/04/2026 13:15
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama