Reklama

„Wszystko, co mam do zakomunikowania, jest w moich wierszach” – Wisława Szymborska. Konferencja literacka w Pedagogicznej Bibliotece w Przemyślu

10/05/2023 13:39

2023 jest Rokiem Wisławy Szymborskiej. Przypada w nim 100. rocznica urodzin tej wybitnej poetki, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, założycielki Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, członkini Polskiej Akademii Umiejętności, damy Orderu Orła Białego.

26 kwietnia br. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu przy Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie, doceniając kunszt literacki poetki, wagę i zasięg jej twórczości, zorganizowała konferencję pt. Wisława Szymborska – pierwsza dama poezji polskiej.

W odpowiedzi na duże zainteresowanie nauczycieli przemyskich szkół odbyły się dwie edycje konferencji. W wydarzeniu wzięło udział łącznie ok. 160 uczniów z: I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych, Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 i 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 11.

Wykłady poprowadzili dr Małgorzata Wilgucka – nauczyciel II LO w Przemyślu oraz dr Mariusz Kalandyk – nauczyciel konsultant PCEN w Rzeszowie. W programie konferencji nie zabrakło również części artystycznej – śpiewu i recytacji wybranych utworów noblistki w znakomitym wykonaniu wokalistów ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu, przygotowanych przez Łukasza Cebeńkę, oraz recytatorów z II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama