2023 jest Rokiem Wisławy Szymborskiej. Przypada w nim 100. rocznica urodzin tej wybitnej poetki, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, założycielki Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, członkini Polskiej Akademii Umiejętności, damy Orderu Orła Białego.
26 kwietnia br. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu przy Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie, doceniając kunszt literacki poetki, wagę i zasięg jej twórczości, zorganizowała konferencję pt. Wisława Szymborska – pierwsza dama poezji polskiej.
W odpowiedzi na duże zainteresowanie nauczycieli przemyskich szkół odbyły się dwie edycje konferencji. W wydarzeniu wzięło udział łącznie ok. 160 uczniów z: I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych, Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 i 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 11.
Wykłady poprowadzili dr Małgorzata Wilgucka – nauczyciel II LO w Przemyślu oraz dr Mariusz Kalandyk – nauczyciel konsultant PCEN w Rzeszowie. W programie konferencji nie zabrakło również części artystycznej – śpiewu i recytacji wybranych utworów noblistki w znakomitym wykonaniu wokalistów ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu, przygotowanych przez Łukasza Cebeńkę, oraz recytatorów z II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze