Sąd Okręgowy w Przemyślu uznał, że wybory radnych w okręgu nr 5 w gminie Chłopice należy powtórzyć. Powodem takiej decyzji były nieprawidłowości w spisie wyborców, polegające na zmianie okręgu dla kilku osób. Tym samym mandat radnego został wygaszony.
Protest wniosło dwóch wyborców, którzy przed głosowaniem byli umieszczeni na liście, a w momencie wyborów okazało się, że są przypisani do innego okręgu.A to mogło według nich mieć wpływ na wybór radnego, ponieważ w głosowaniu trzech kandydatów uzyskało zbliżoną liczbę głosów. Mandat radnego uzyskał Krzysztof Budzisz, otrzymując 34 głosy. O jeden głos mniej dostała jego konkurentka, a 32 głosy kolejny kandydat. Takie rozłożenie głosów było powodem decyzji o powtórce wyborów. Zostaną one przeprowadzone tylko w wymienionym okręgu. Powtórka będzie dotyczyć samego głosowania. Do procedury zgłaszania kandydatów i ich weryfikacji nie było zastrzeżeń. Kandydaci ubiegający się o funkcję radnego mogą przy powtórce zrezygnować.
Ponowne wybory zarządzi wojewoda. Ma na to 7 dni od uprawomocnienia się wyroku sądu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze