Reklama

Wybory w jednym okręgu do powtórki

28/03/2015 09:51

Sąd Okręgowy w Przemyślu uznał, że wybory radnych w okręgu nr 5 w gminie Chłopice należy powtórzyć. Powodem takiej decyzji były nieprawidłowości w spisie wyborców, polegające na zmianie okręgu dla kilku osób. Tym samym mandat radnego został wygaszony.

Protest wniosło dwóch wyborców, którzy przed głosowaniem byli umieszczeni na liście, a w momencie wyborów okazało się, że są przypisani do innego okręgu. 

A to mogło według nich mieć wpływ na wybór radnego, ponieważ w głosowaniu trzech kandydatów uzyskało zbliżoną liczbę głosów. Mandat radnego uzyskał Krzysztof Budzisz, otrzymując 34 głosy. O jeden głos mniej dostała jego konkurentka, a 32 głosy kolejny kandydat. Takie rozłożenie głosów było powodem decyzji o powtórce wyborów. Zostaną one przeprowadzone tylko w wymienionym okręgu. Powtórka będzie dotyczyć samego głosowania. Do procedury zgłaszania kandydatów i ich weryfikacji nie było zastrzeżeń. Kandydaci ubiegający się o funkcję radnego mogą przy powtórce zrezygnować.

Ponowne wybory zarządzi wojewoda. Ma na to 7 dni od uprawomocnienia się wyroku sądu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości