Dwa złote medale dla Moniki Sroczyk i jej siostry Marty oraz jeden uzyskany przez Andrzeja Paszko. Z takim wynikiem wróciła drużyna Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu z V Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi.
Marta była najlepsza w kategorii wagowej do 52 kilogramów wśród juniorek i seniorek. Ukończyła mistrzostwa z wynikiem 87,5 kg, poprawiając w czasie zawodów trzykrotnie swój rekord Polski i[paywall] uzyskując drugie miejsce w kategorii open. Pierwsza w ogólnym podsumowaniu mistrzostw była jej starsza siostra Monika startująca w kategorii do 57 kilogramów. Wywalczyła w niej dwa złote medale w grupie juniorek i seniorek i została uznana najsilniejszą kobietą mistrzostw. Monika wycisnęła sztangę ważącą 100 kilogramów. Z jednym złotym medalem i czwartym miejscem wśród seniorów wrócił Andrzej Paszko. Jego wynik to 142,5 kilograma.
W mistrzostwach wystartowało ponad 200 zawodników. Adam Bielecki przygotowujący drużynę jarosławskich studentów wyciskających sztangę ocenia, że jego podopieczni mają duże szanse na przyszłorocznych mistrzostwach świata, które odbędą się w Republice Południowej Afryki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze