Reklama

Wycisnęli pięć złotych medali w mistrzostwach Polski

25/11/2015 14:42

Dwa złote medale dla Moniki Sroczyk i jej siostry Marty oraz jeden uzyskany przez Andrzeja Paszko. Z takim wynikiem wróciła drużyna Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu z V Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi.

Marta była najlepsza w kategorii wagowej do 52 kilogramów wśród juniorek i seniorek. Ukończyła mistrzostwa z wynikiem 87,5 kg, poprawiając w czasie zawodów trzykrotnie swój rekord Polski i[paywall] uzyskując drugie miejsce w kategorii open. Pierwsza w ogólnym podsumowaniu mistrzostw była jej starsza siostra Monika startująca w kategorii do 57 kilogramów. Wywalczyła w niej dwa złote medale w grupie juniorek i seniorek i została uznana najsilniejszą kobietą mistrzostw. Monika wycisnęła sztangę ważącą 100 kilogramów. Z jednym złotym medalem i czwartym miejscem wśród seniorów wrócił Andrzej Paszko. Jego wynik to 142,5 kilograma.

W mistrzostwach wystartowało ponad 200 zawodników. Adam Bielecki przygotowujący drużynę jarosławskich studentów wyciskających sztangę ocenia, że jego podopieczni mają duże szanse na przyszłorocznych mistrzostwach świata, które odbędą się w Republice Południowej Afryki.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama