Reklama

Wykorzystajcie szansę. Podłączcie się do MPEC-u. 5 tysięcy zł dotacji!

5 tys. zł dotacji od miasta dostanie każdy, kto zdecyduje się podłączyć swój lokal mieszkalny do sieci MPEC. To szansa, którą naprawdę warto wykorzystać.

Projekt uchwały w tej sprawie pod obrady przemyskich radnych poddawany był dwukrotnie. Za pierwszym razem został jednak zdjęty z porządku obrad ze względu na pewne nieścisłości w treści. Po raz drugi włączony został do porządku obrad 26 października br. – Wszystkie nieścisłości zostały uzupełnione i projekt jest gotowy. Mamy nadzieję, że jak najwięcej osób zdecyduje się skorzystać z proponowanej przez nas dotacji celowej – powiedział zastępca prezydenta Przemyśla Janusz Hamryszczak, uzasadniając projekt uchwały[paywall].

Radni nie mieli wątpliwości. Wszyscy głosowali „za”, bo propozycja dla mieszkańców jest naprawdę korzystna. Zakłada udzielenie dotacji celowej na „wymianę źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na korzystniejsze z punktu widzenia kryterium sprawności energetycznej i ekologicznej”. Tak oficjalnie brzmi to przedsięwzięcie, a przekładając na bardziej zrozumiały język, chodzi o to, aby zaprzestać ogrzewania swoich domów węglem, plastikiem, gumą czy innymi zanieczyszczającymi powietrze paliwami, co przełoży się na jakość powietrza w nadsańskim mieście.

Reklama

Wnioski o dotację składać mogą osoby prywatne, wspólnoty mieszkaniowe czy przedsiębiorcy. Miasto zadeklarowało, że  każdemu, kto zdecyduje się podłączyć do sieci ciepłowniczej (w Przemyślu monopolistą w tym względzie jest Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o.) lub wymieni niskosprawne i nieekologiczne piece czy kotły węglowe na kotły gazowe do centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, udzieli pomocy finansowej (dotacji celowej) w kwocie 5 tys. zł, czyli zapewni 50 procent kosztów koniecznych do zmiany źródeł ogrzewania. Pieniądze otrzyma się w ciągu 30 dni od pozytywnego zatwierdzenia wniosku. W ciągu roku o dofinansowanie można się starać tylko raz. Otrzymujący dotację ma obowiązek rozliczenia jej. Pierwsze wnioski będzie można składać w przemyskim magistracie od połowy listopada br.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Nodi - niezalogowany 2017-10-29 18:02:09

    ja chętnie ale w mojej kamienicy gdzie mieszkam a rodzin jest 7 nikt prócz mnie nie będzie chciał więc co robić ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mieszkaniecPrzemyśla - niezalogowany 2017-10-29 18:25:53

    Mieszkam w centrum miasta. Praktycznie dookoła mojego domu jest MPEC. Co więcej budynek po drugiej stronie ulicy jest podłączony do sieci. Ja starałem się o podłączenie wiele razy i byłem zbywany. Uzyskiwałem jedynie informację, że to się nie opłaca. W tym roku dostałem propozycję podłączenia przy moim udziale w kwocie 40 tys. zł. ale i tak bez gwarancji podłączenia. Niby smog, niby akcja ekologiczna a gdzie czyny?? MPECowi się nie opłaca. A MPEC to jakaś korporacja??  To chyba w ich interesie jest powiększenie sieci. Panowie prezesi kiedyś będziecie prosić o przyłącz.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    tyukl - niezalogowany 2017-10-29 18:52:22

    To samo w mojej , dwóch lokatorów nie grzeje niczym . 2 gazem w zimie mają 13 stopni w mieszkaniu . Jeden zrobił kominek   .Jeden pali węglem ale też oszczędnie . twierdzą ze w d.... mają mpec .Zastanawiam się jak te spaliny z węgla i gazu godzą się między sobą .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama