Tak zwane wyniesione przejścia dla pieszych uspokajają ruch, zmuszając jednocześnie kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Takie rozwiązanie zamierzają wprowadzić władze powiatu w najbliższym czasie w czterech miejscowościach: Radymnie, Pruchniku, Laszkach i Jarosławiu. Mają na nim zyskać przede wszystkim piesi, którzy na drodze będą bezpieczniejsi.
Bezpieczne przejścia dla pieszych – odpowiednio wyniesione i oświetlone – mają się pojawić w 5 lokalizacjach.
Przy ul. Złota Góra w Radymnie – w pobliżu szkoły i przystanku autobusowego; przy szkole w[paywall] Pruchniku – w ciągu drogi powiatowej; w pobliżu ośrodka a kierowców i cmentarza w Laszkach – w ciągu drogi powiatowej oraz w dwóch miejscach w Jarosławiu – przy ul. Konfederackiej (okolice urzędu pracy i przystanku) oraz ul. Żeromskiego (przy szkole).
Kierowcy, by bezpiecznie przejechać przez takie przejście, zmuszeni są zredukować prędkość, dzięki czemu poprawia się bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu, bo zyskują oni dodatkowy czas na przekroczenie jezdni.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze