Reklama

Wyniesione przejścia wymuszą wolniejszą jazdę na kierowcach

Nowe rozwiązania drogowe zwiększające bezpieczeństwo pieszych wprowadzono w ośmiu lokalizacjach powiatu jarosławskiego. Odbiór nowych inwestycji miał miejsce 7 kwietnia.

Mowa o tzw. wyniesionych przejściach dla pieszych, których zadaniem jest uspokojenie ruchu samochodów i zmuszenie kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Takie rozwiązanie władze powiatu wprowadziły w ramach akcji „Bezpieczny Powiat”, za której realizację odpowiadał Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu. Wyniesione przejścia dla pieszych pojawiły się na: ul. Strzeleckiej w Jarosławiu (łącznie dwa), na ul. Siemieńskiego w Jarosławiu, na ul. Łazy Kostkowskie (przy Szkole Podstawowej nr 9 w Jarosławiu), w miejscowości Laszki (jedno w okolicy szkoły, drugie w okolicy kościoła), w miejscowości Bobrówka (okolice kościoła) i w miejscowości Makowisko (okolice szkoły). Dodatkowo wykonana została także korekta przejścia na ul. Szczytniańskiej w Jarosławiu.

Na nowym rozwiązaniu drogowym zyskać mają przede wszystkim piesi, którzy na drodze będą teraz bezpieczniejsi. Odbiór inwestycji odbył się z udziałem starosty jarosławskiego Kamila Dziukiewicza, który podkreślił, że bezpieczeństwo mieszkańców powiatu jest dla niego priorytetem. Oprócz niego obecni byli: wicestarosta Krzysztof Cebulak, przewodnicząca Rady Powiatu Jarosławskiego Grażyna Strzelec, radny Adam Gonciarz, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Paweł Tworek oraz wykonawca inwestycji reprezentujący firmę Przedsiębiorstwo Budowlano-Remontowe „Bud-Han” s.c.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/04/2025 17:40
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama