Nowe rozwiązania drogowe zwiększające bezpieczeństwo pieszych wprowadzono w ośmiu lokalizacjach powiatu jarosławskiego. Odbiór nowych inwestycji miał miejsce 7 kwietnia.
Mowa o tzw. wyniesionych przejściach dla pieszych, których zadaniem jest uspokojenie ruchu samochodów i zmuszenie kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Takie rozwiązanie władze powiatu wprowadziły w ramach akcji „Bezpieczny Powiat”, za której realizację odpowiadał Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu. Wyniesione przejścia dla pieszych pojawiły się na: ul. Strzeleckiej w Jarosławiu (łącznie dwa), na ul. Siemieńskiego w Jarosławiu, na ul. Łazy Kostkowskie (przy Szkole Podstawowej nr 9 w Jarosławiu), w miejscowości Laszki (jedno w okolicy szkoły, drugie w okolicy kościoła), w miejscowości Bobrówka (okolice kościoła) i w miejscowości Makowisko (okolice szkoły). Dodatkowo wykonana została także korekta przejścia na ul. Szczytniańskiej w Jarosławiu.
Na nowym rozwiązaniu drogowym zyskać mają przede wszystkim piesi, którzy na drodze będą teraz bezpieczniejsi. Odbiór inwestycji odbył się z udziałem starosty jarosławskiego Kamila Dziukiewicza, który podkreślił, że bezpieczeństwo mieszkańców powiatu jest dla niego priorytetem. Oprócz niego obecni byli: wicestarosta Krzysztof Cebulak, przewodnicząca Rady Powiatu Jarosławskiego Grażyna Strzelec, radny Adam Gonciarz, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Paweł Tworek oraz wykonawca inwestycji reprezentujący firmę Przedsiębiorstwo Budowlano-Remontowe „Bud-Han” s.c.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze