Reklama

Wyróżnieni za wkład w rozwój ziemi przemyskiej

Ceremonia wręczenia wyjątkowego wyróżnienia „Zasłużony dla Powiatu Przemyskiego” była jednym z punktów obrad sesji powiatowej zwołanej 20 grudnia. Odznaczenie przyznano łącznie sześciu osobom. W imieniu dwóch z nich odebrali je członkowie rodziny.

Decyzją radnych odznaka honorowa „Zasłużony dla Powiatu Przemyskiego” przyznawana jest osobom, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju ziemi przemyskiej, działając na polu samorządowym, społecznym, edukacyjno-kulturalnym czy gospodarczym.

Kapituła odznaki podjęła decyzję o uhonorowaniu wspomnianym odznaczeniem już wielu osób. Sześciu z nich wręczono je na grudniowej sesji, gdyż do tej pory wspomniana szóstka nie miała sposobności odebrania go.

A są to[paywall]:

Józef Jan Zubik (związany zawodowo ze Szkołą Podstawową w Wyszatycach, za której sterami stanął w 1991 r., działał w samorządzie gminy Żurawica, radzie powiatu przemyskiego, był delegatem Wojewódzkiego Sejmiku Samorządowego,  od 50 lat działał też w OSP Wyszatyce),

Monika Beata Bodnar (wieloletnia dyrektor gimnazjum w Birczy, a potem tamtejszego Zespołu Szkół, inicjatorka wielu działań społecznych),

Tomasz Mrozek (współprowadzący i choreograf Szkolnego Zespołu Ludowego Ziemi Przemyskiej „Trójczyce”),

Stanisław Kazimierz Jureczko (wieloletni działacz samorządowy i społeczny, związany z samorządem gminy Dubiecko, za którego sterami stał w latach 1998 – 2002 jako wójt, obecnie dyrektor ZOL w Przemyślu)

oraz Stefan Penkowski (członek Wojskowej Orkiestry Dętej, od 1996 r. związany z Orkiestrą Dętą w Medyce, w której pełnił funkcję kapelmistrza) i Jan Jawornicki (związany z harcerstwem ziemi przemyskiej oraz tutejszą oświatą).

W imieniu ostatniej dwójki odznakę odebrali członkowie rodziny – małżonka S. Penkowskiego Stanisława Penkowska oraz wnuk Jana Jawornickego – Łukasz Wolak.

Uroczystej dekoracji dokonali: starosta przemyski Jan Pączek wraz z przewodniczącym rady Wojciechem Bobowskim, wiceprzewodniczącą Bożeną Ryczan oraz wiceprzewodniczącym Władysławem Maciupą. Uroczystą ceremonię przypieczętowano pamiątkowym zdjęciem.

Reklama

Decyzje w sprawie nadania wspomnianych osobom honorowej odznaki zapadły w formie uchwał w różnych latach – od 2016 r. poczynając.

W tym okresie, oprócz wspomnianych, na liście wyróżnionych znaleźli się też:

płk Henryk Burdon, Jerzy Urban, ks. Jezrzy Lic, prof. dr hab. Jerzy Piórecki, Ryszard Makuch, Zenon Makuch, Andrzej Cebeńko, Marian Kasprowicz, Orkiestra Dęta w Medyce, firma handlowo-usługowa „Bieszczady” w Rudawce, Stefan Brodecki, Jerzy Klucznik, Gerard Szczygieł, Jan Zrajko, Helena Maszczak, Narcyz Bielecki, prof. Stanisław Bartuś, prof. Jacek Legutko, prof. Dariusz Dudek, Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Torki, Stowarzyszenie Metalowych Serc w Przemyślu, Mieczysław Kędzierski, Szczepan Pietruszka, Maria Gibała, Janusz Cywicki, Ryszard Adamski, Józef Zubik, Wojciech Tomaka, Marta Kostka, Adam Sowa, Kazimierz Walczak, Józef Bojarski, BiOSG, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w Sanoku, OSP w Birczy, OSP w Sufczynie i Józef Piotrowski.

Samo wyróżnienie ustanowione zostało jeszcze w 2010 r., a po raz pierwszy przyznano je w sierpniu 2011 r.


fot.Starostwo Powiatowe w Przemyślu
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama