Podczas obchodów Święta Niepodległości w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG odbyły się także obchody 100. rocznicy powstania państwowej służby cywilnej. To była znakomita okazja do wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe, medali oraz wyróżnień.
9 funkcjonariuszy korpusu oficerów uzyskało awanse na kolejne stopnie. 77 strażników granicznych zostało mianowanych na wyższe stopnie w korpusie chorążych oraz 114 w korpusie podoficerów.
W trakcie uroczystości wręczono[paywall] medale oraz odznaczenia.
Złote Medale za Zasługi dla Straży Granicznej otrzymali: płk SG Sławomir Klekotka, ppłk SG Paweł Lubieński, mjr SG Zbigniew Mikus, mjr SG Jerzy Ostrowski oraz dyrektor Izby Administracji Państwowej w Rzeszowie Witold Mrozek.
Srebrny Medal za Zasługi dla Straży Granicznej otrzymali: ppłk SG Dorota Hop-Tryksza, ppłk SG Iwona Wąsik, ppłk SG Artur Bogacz, mjr SG Marek Soliszewski, kpt. SG Jerzy Witko.
18 funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG otrzymało Brązowy Medal za Zasługi dla Straży Granicznej.
Funkcjonariusze zostali również wyróżnieni medalami 30-lecia Straży Granicznej, odznakami Straży Granicznej, a także pamiątkowymi monetami i banknotami kolekcjonerskimi wyemitowanymi przez NBP w uznaniu dla funkcjonariuszy SG.
Kilkunastu pracowników służby cywilnej zostało wyróżnionych Srebrną Odznaką Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Kapituła odznaki im. mjra Władysława Raginisa uhonorowała oficerów, którzy szczególnie zasłużyli się dla działalności placówki Straży Granicznej w Korczowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze