Reklama

Wyróżnienia i awanse dla obrońców granic [ZDJĘCIA]

Podczas obchodów Święta Niepodległości w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG odbyły się także obchody 100. rocznicy powstania państwowej służby cywilnej. To była znakomita okazja do wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe, medali oraz wyróżnień.

9 funkcjonariuszy korpusu oficerów uzyskało awanse na kolejne stopnie. 77 strażników granicznych zostało mianowanych na wyższe stopnie w korpusie chorążych oraz 114 w korpusie podoficerów.

W trakcie uroczystości wręczono[paywall] medale oraz odznaczenia.

Złote Medale za Zasługi dla Straży Granicznej otrzymali: płk SG Sławomir Klekotka, ppłk SG Paweł Lubieński, mjr SG Zbigniew Mikus, mjr SG Jerzy Ostrowski oraz dyrektor Izby Administracji Państwowej w Rzeszowie Witold Mrozek.

Srebrny Medal za Zasługi dla Straży Granicznej otrzymali: ppłk SG Dorota Hop-Tryksza, ppłk SG Iwona Wąsik, ppłk SG Artur Bogacz, mjr SG Marek Soliszewski, kpt. SG Jerzy Witko.

18 funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG otrzymało Brązowy Medal za Zasługi dla Straży Granicznej.

Reklama

Słowo niepodległość nabiera szczególnego znaczenia

Funkcjonariusze zostali również wyróżnieni medalami 30-lecia Straży Granicznej, odznakami Straży Granicznej, a także pamiątkowymi monetami i banknotami kolekcjonerskimi wyemitowanymi przez NBP w uznaniu dla funkcjonariuszy SG.

Kilkunastu pracowników służby cywilnej zostało wyróżnionych Srebrną Odznaką Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Kapituła odznaki im. mjra Władysława Raginisa uhonorowała oficerów, którzy szczególnie zasłużyli się dla działalności placówki Straży Granicznej w Korczowej.

– Słowo niepodległość w dzisiejszych, trudnych czasach nabiera szczególnego znaczenia. Wojna w Ukrainie oraz wojna hybrydowa na granicy z Białorusią spowodowała konieczność szybkiego przystosowania się do nowych warunków oraz zmierzenia się z tymi wyzwaniami. Ale mimo trudnej sytuacji jesteśmy w stanie zapewniać bezpieczeństwo nie tylko naszych granic, ale i granic Unii Europejskiej. Szczególnie dziękuję Izbie Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Za bardzo dobrą współpracę, która przyczynia się do zapewnienia skutecznej i sprawnej odprawy granicznej. Dziękuję funkcjonariuszom, a także pracownikom oddziału, za profesjonalizm, zaangażowanie i rzetelne wykonywanie obowiązków – powiedział komendant BiOSG gen. bryg. SG Andrzej Popko.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama