– Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie – mówią organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która 20 marca wyruszy z Radymna.
Przewidziano dwie trasy: krótszą do Przemyśla, liczącą 27 km i dłuższą do Kalwarii Pacławskiej o długości 50 km. Obie wymagają odpowiedniego przygotowania. Na wędrówkę do Kalwarii powinny się decydować tylko osoby aktywne fizycznie, które ćwiczą regularnie, nie mniej niż 4 godziny w tygodniu.
Chętni mogą się zgłaszać poprzez formularz na stronie internetowej radymno-parafia.pl. Tam są także szczegółowe informacje na temat EDK. W drodze krzyżowej mogą wziąć udział tylko osoby zarejestrowane. Każdy otrzyma opaskę odblaskową, rozważania oraz mapkę. Uczestnicy będą wychodzić w małych grupkach, liczących nie więcej niż 9 osób. Na drogę otrzymają brzozowy krzyż wysokości jednego metra. EDK rozpocznie się 20 marca, o godzinie 20, mszą świętą w nowym kościele w Radymnie.
Podejmując decyzję o uczestnictwie w takiej drodze, trzeba wziąć pod uwagę swoje możliwości. Organizatorzy nie zapewniają przewozu uczestników w razie rezygnacji w trasie. Każdy musi samodzielnie zabezpieczyć swój powrót także po dotarciu do celu. Jedzenie, picie, latarka, podstawowe opatrunki – to wszystko trzeba sobie zapewnić samemu. Mimo tych restrykcyjnych warunków chętnych nie brakuje. Wyjście na Ekstremalną Drogę Krzyżową organizowane jest również tydzień wcześniej w Jarosławiu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Ale jaja.