Reklama

Wyrusz w drogę ekstremalną

28/02/2015 17:00

– Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie – mówią organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która 20 marca wyruszy z Radymna.

– Można przeżyć drogę krzyżową, siedząc w kościele, można podczas nocnej wędrówki. Jest to wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości i ułamka ciężaru, który dźwigał Jezus. Inaczej patrzy się na cierpienie z ławki, inaczej, gdy stopy są pełne odcisków, a nogi odmawiają posłuszeństwa – mówi Marian Lizoń.– Po raz pierwszy w takiej drodze krzyżowej brałem udział trzy lata temu w Jarosławiu. Potem z kolegami wpadłem na pomysł zorganizowania jej z Radymna. Nastawialiśmy się na 40 osób, przyszło 108. To pokazuje, że warto ją kontynuować – dodaje .
Przewidziano dwie trasy: krótszą do Przemyśla, liczącą 27 km i dłuższą do Kalwarii Pacławskiej o długości 50 km. Obie wymagają odpowiedniego przygotowania. Na wędrówkę do Kalwarii powinny się decydować tylko osoby aktywne fizycznie, które ćwiczą regularnie, nie mniej niż 4 godziny w tygodniu.
Chętni mogą się zgłaszać poprzez formularz na stronie internetowej radymno-parafia.pl. Tam są także szczegółowe informacje na temat EDK. W drodze krzyżowej mogą wziąć udział tylko osoby zarejestrowane. Każdy otrzyma opaskę odblaskową, rozważania oraz mapkę. Uczestnicy będą wychodzić w małych grupkach, liczących nie więcej niż 9 osób. Na drogę otrzymają brzozowy krzyż wysokości jednego metra. EDK rozpocznie się 20 marca, o godzinie 20, mszą świętą w nowym kościele w Radymnie.
Podejmując decyzję o uczestnictwie w takiej drodze, trzeba wziąć pod uwagę swoje możliwości. Organizatorzy nie zapewniają przewozu uczestników w razie rezygnacji w trasie. Każdy musi samodzielnie zabezpieczyć swój powrót także po dotarciu do celu. Jedzenie, picie, latarka, podstawowe opatrunki – to wszystko trzeba sobie zapewnić samemu. Mimo tych restrykcyjnych warunków chętnych nie brakuje. Wyjście na Ekstremalną Drogę Krzyżową organizowane jest również tydzień wcześniej w Jarosławiu.


fot.archiwum organizatora
Z Radymna EDK wyruszy po raz drugi. Rok temu było dokładnie 108 osób.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości