6 lutego o g. 14.00 w Muzeum Kamienica Orsettich nastąpi otwarcie wystawy poświęconej Adamowi i Jadwidze Czartoryskim. Ekspozycja jest częścią projektu Adam i Jadwiga Czartoryscy. Fotografie i wspomnienia.
Tego samego dnia o g. 19.00 w atrium klasztoru oo. Dominikanów odbędzie się spotkanie poświęcone życiu i pasji bł. Michała Czartoryskiego – patrona Jarosławia, brata Adama Czartoryskiego. Projekt powstał w oparciu o zbiory fotografii, dokumentów i wspomnień po Adamie Czartoryskim z Pełkiń i Jadwidze Stadnickiej z Nawojowej i Frainu. Składają się na niego także: książka, filmy i strona internetowa. Jego twórcami są Barbara Caillot-Dubus (wnuczka Adama i Jadwigi Czartoryskich) oraz historyk Marcin Brzeziński.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze