Do wydarzenia, w którym zimną krew i trzeźwość umysłu zachował 13-letni Dawid Maciałek, uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu, doszło 28 czerwca na ul. Elektrownianej. To tam, gdy nastolatek zauważył wyciek substancji, bez wahania i zbędnej zwłoki poinformował o nim odpowiednie służby.
Dzięki jego błyskawicznemu działaniu udało się szybko zabezpieczyć miejsce zagrożenia.
Postawę chłopca doceniły nie tylko służby, ale i władze miasta. W poniedziałek, 7 lipca burmistrz Marcin Nazarewicz osobiście podziękował Dawidowi za jego odwagę, rozwagę i godne naśladowania zachowanie, goszcząc go w jarosławskim magistracie. Wręczył mu także upominek oraz dyplom podkreślając, że postawa młodego bohatera zasługuje na uznanie. Zapewnił, że może być on wzorem dla innych.
W liście skierowanym do 13-latka napisał m.in.: (…) Jestem dumny, że w naszym mieście dorastają młodzi ludzie, którzy nie są obojętni na to, co dzieje się wokół nich. Twoje zachowanie to najlepszy dowód na to, że warto być uważnym, odważnym i troszczyć się o innych. Dziękując za taką postawę, życzę Ci dalszych sukcesów w nauce, rozwijania swoich pasji oraz mnóstwa powodów do radości każdego dnia”.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze