26 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbył się finał konkursu na najładniejszy stroik i palmę wielkanocną Powiatu Jarosławskiego.
W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jury miało trudne zadania, bo na konkurs zgłoszono 225 kompozycji z 25 szkół, w tym 159 stroików i 66 palm.
W kategorii stroików wyróżnienia odebrali: Kamila Zembroń (Gimnazjum w Makowisku), Anna Kontek (Zespół Szkół w Wierzbnej), Kamil Kosteczko (Szkoła Podstawowa w Tapinie), Karolina Sieczka (Zespół Szkół w Muninie) i Łukasz Jendruch (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu). Wśród uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Mateusz Kuźma (Szkoła Filialna w Kidałowicach), drugie – Adam Gloc (Szkoła Podstawowa SS. Niepokalanek w Jarosławiu), trzecie – Dawid Zając. Pierwsza nagroda za najpiękniejszy stroik w kategorii gimnazjów trafiła do Adriana Horbowego (Zespół Szkół w Rokietnicy), druga do Koła Plastycznego z Gimnazjum w Boratynie, trzecia – do Patryka Puszyńskiego (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu).Pierwszą nagrodę w kategorii szkół ponadgimnazjalnych otrzymała Gabriela Kuźma (Zespól Szkół Licealnych i Technicznych w Jarosławiu), drugą – Natalia Starzyk (Technikum nr 7 w CKZiU), trzecią – Mateusz Kurpiel (Zespół szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu).
Oceniając palmy, jury zdecydowało o przyznaniu podwójnych nagród w grupie wiekowej dla uczniów szkół podstawowych. Pierwsze nagrody trafiły do Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Chłopicach i Koła Artystycznego ze Szkoły Podstawowej w Surochowie, drugie do Marzeny Kotowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jarosławiu i klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Jagielle, a trzecie do Koła Plastycznego ze Szkoły Podstawowej w Wólce Pełkińskiej i Mai Kołodziejczyk ze Szkoły Podstawowej SS. Niepokalanek w Jarosławiu. Wśród uczniów gimnazjów pierwsze miejsce zajął Maciej Korzenicki z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Jarosławiu, drugie – uczestnicy zajęć artystycznych z Zespołu Szkół w Łowcach, a trzecie Patrycja Rzeszutek z Gimnazjum w Makowisku. Jury przyznało także pięć wyróżnień – dla Marleny Berezy z Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, uczniów z Zespołu Szkół w Ostrowie, Dominiki Pięknik z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Jarosławiu, Zofii Jarmuły z Zespołu Szkół w Świętem i klasy I ze Szkoły Podstawowej w Świebodnej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."Szkoła Podstawowa SS. Niepokalanek w Jarosławiu) " - za dobrze mi się to "SS" nie kojarzy
brawo tak trzymać
"Szkoła Podstawowa SS. Niepokalanek w Jarosławiu) " - za dobrze mi się to "SS" nie kojarzy