Reklama

X Powiatowy Konkurs Tradycje Wielkanocne

30/03/2015 10:59

26 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbył się finał konkursu na najładniejszy stroik i palmę wielkanocną Powiatu Jarosławskiego.

W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jury miało trudne zadania, bo na konkurs zgłoszono 225 kompozycji z 25 szkół, w tym 159 stroików i 66 palm.

W kategorii stroików wyróżnienia odebrali: Kamila Zembroń (Gimnazjum w Makowisku), Anna Kontek (Zespół Szkół w Wierzbnej), Kamil Kosteczko (Szkoła Podstawowa w Tapinie), Karolina Sieczka (Zespół Szkół w Muninie) i Łukasz Jendruch (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu). Wśród uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Mateusz Kuźma (Szkoła Filialna w Kidałowicach), drugie – Adam Gloc (Szkoła Podstawowa SS. Niepokalanek w Jarosławiu), trzecie – Dawid Zając. Pierwsza nagroda za najpiękniejszy stroik w kategorii gimnazjów trafiła do Adriana Horbowego (Zespół Szkół w Rokietnicy), druga  do Koła Plastycznego z Gimnazjum w Boratynie, trzecia – do Patryka Puszyńskiego (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu).Pierwszą nagrodę w kategorii szkół ponadgimnazjalnych otrzymała Gabriela Kuźma (Zespól Szkół Licealnych i Technicznych w Jarosławiu), drugą – Natalia Starzyk (Technikum nr 7 w CKZiU), trzecią – Mateusz Kurpiel (Zespół szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu).

Reklama

Oceniając palmy, jury zdecydowało o przyznaniu podwójnych nagród w grupie wiekowej dla uczniów szkół podstawowych. Pierwsze nagrody trafiły do Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Chłopicach i Koła Artystycznego ze Szkoły Podstawowej w Surochowie, drugie do Marzeny Kotowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jarosławiu i klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Jagielle, a trzecie do Koła Plastycznego ze Szkoły Podstawowej w Wólce Pełkińskiej i Mai Kołodziejczyk ze Szkoły Podstawowej SS. Niepokalanek w Jarosławiu. Wśród uczniów gimnazjów pierwsze miejsce zajął Maciej Korzenicki z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Jarosławiu, drugie – uczestnicy zajęć artystycznych z Zespołu Szkół w Łowcach, a trzecie Patrycja Rzeszutek z Gimnazjum w Makowisku. Jury przyznało także pięć wyróżnień – dla Marleny Berezy z Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, uczniów z Zespołu Szkół w Ostrowie, Dominiki Pięknik z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Jarosławiu, Zofii Jarmuły z Zespołu Szkół w Świętem i klasy I ze Szkoły Podstawowej w Świebodnej.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    k - niezalogowany 2015-03-30 12:35:26

    brawo tak trzymać

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ziomal - niezalogowany 2015-03-30 18:22:53

    "Szkoła Podstawowa SS. Niepokalanek w Jarosławiu) " - za dobrze mi się to "SS" nie kojarzy

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości