Reklama

Sietesz: Z potrzeby serca oddali 28 litrów krwi!

„To, co robimy dla siebie, umiera wraz z nami. To, co robimy dla innych i świata, pozostaje nieśmiertelne” – taka dewiza od początku działalności przyświeca członkom Klubu HDK PCK „Strażacka Krwinka”, działającego przy OSP w Sieteszy. 20 sierpnia kolejny raz dali dowód temu, że wspomniane przesłanie nie jest pustym frazesem.

Dwunasta już edycja zbiórki krwi, organizowanej przez krwiodawców z Sieteszy, przyniosła efekt w postaci 28 litrów życiodajnego płynu, który niejednokrotnie ratuje ludzkie życie. Pogoda sprzyjała organizatorom i zachęcała do udziału w inicjatywie, odezwało się też jak zwykle dobre serce honorowych dawców, którzy licznie odpowiedzieli na apel. Zgłosiły się 82 chętne osoby, ale wstępne badania niestety część z nich wykluczyły. Finalnie krew oddały 63. Jak podkreślają organizatorzy, duże podziękowania za zaangażowanie należą się jak zwykle pracownikom Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie i burmistrzowi miasta i gminy Kańczuga Andrzejowi Żygadle, którzy wsparli przedsięwzięcie.

– Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji naszej akcji wspaniałym paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Sieteszy, na które zawsze możemy liczyć oraz członkom klubu i druhom OSP, którzy włożyli dużo trudu i sił w organizację akcji – zaznaczają.

Reklama

Na ich apel o podzielenie się cząstką siebie odpowiedzieli...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 49% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama