W Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu spotkali się miłośnicy przyrody, którzy wzięli udział w XIII edycji Międzyświetlicowego i Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego pod hasłem „Przyroda i my”.
Do zmagań konkursowych stawili się przedstawiciele 8 szkół podstawowych: SP 1, SP 4, SP 6, SP 11, SP 15, Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu oraz SP Dubiecko i SP Olszany. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu we współpracy z Nadleśnictwem Krasiczyn, Arboretum i Zakładem Fizjografii w Bolestraszycach oraz Zespołem Parków Krajobrazowych w Przemyślu[paywall].
– Celów konkursu było kilka. Przede wszystkim popularyzowanie wiedzy i rozwijanie zainteresowań przyrodą, ekologią i ochroną środowiska, budzenie emocjonalnego stosunku do otaczającego świata czy kształtowanie przekonania o ponoszeniu odpowiedzialności za stan przyrody – powiedziała jedna z organizatorek przedsięwzięcia, nauczycielka biologii w SP 1 Elżbieta Pietrusiak. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez: Nadleśnictwo Krasiczyn, Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach, Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu, wicemarszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego i posła na Sejm RP Marka Rząsę.
Warto dodać, że w przygotowaniu i organizacji pomogli rodzice – Katarzyna Pudlik, dzięki której organizatorzy mogli poczęstować gości wspaniałymi wypiekami oraz Monika Celarek. Wielkie podziękowania należą się również Marianowi Szelidze, który przekazał dla uczestników konkursu pyszne jabłka ze swojego gospodarstwa sadowniczego.
Klasy I – III: 1. SP 6 Przemyśl (Bartosz Szkaradek i Maksymilian Kalita), 2. SP Dubiecko (Lena Sowa i Marlena Iwanicka), 3. Zespół Państwowych Szkół Muzycznych Przemyśl (Aleksandra Paśko i Teresa Hryniszyn).
Klasy IV – VI: 1. SP Dubiecko (Weronika Kaszycka i Aleksandra Kamińska), 2. SP 1 Przemyśl (Lilia Jędrychowska i Filip Pudlik), 3. SP 6 Przemyśl (Wiktoria Semko i Amelia Gaweł).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dla przypomnienia, SP 15, to ta, gdzie powycinali chyba wszystkie dzrzewa na jej terenie, ponieważ zasadzili je ponoć komuniści ?!?!
Żyjemy w coraz bardziej chorym środowisku, rośnie ilość chorób serca i nowotworów. Czy może być inaczej, skoro na nasze najbliższe otoczenie oddziałuje coraz większa ilość bezmyślnie wyciętych i okrutnie okaleczonych piłami spalinowymi, ciężko chorych drzew po tzw. pielęgnacjach. Jakże inaczej czujemy się wśród ożywczej energii, pięknych i zdrowych drzew !!!
TEKSTOWO.PL - DEZERTER - CO STANIE SIĘ Z NAMI
DRZEWA W MIEŚCIE. JAKĄ ROLĘ PEŁNIĄ DRZEWA W MIEJSKIM EKO SYSTEMIE ? - EKOLOGIA.PL
Dla przypomnienia, SP 15, to ta, gdzie powycinali chyba wszystkie dzrzewa na jej terenie, ponieważ zasadzili je ponoć komuniści ?!?!
Żyjemy w coraz bardziej chorym środowisku, rośnie ilość chorób serca i nowotworów. Czy może być inaczej, skoro na nasze najbliższe otoczenie oddziałuje coraz większa ilość bezmyślnie wyciętych i okrutnie okaleczonych piłami spalinowymi, ciężko chorych drzew po tzw. pielęgnacjach. Jakże inaczej czujemy się wśród ożywczej energii, pięknych i zdrowych drzew !!!
TEKSTOWO.PL - DEZERTER - CO STANIE SIĘ Z NAMI