Reklama

Z przyrodą za pan brat

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu spotkali się miłośnicy przyrody, którzy wzięli udział w XIII edycji Międzyświetlicowego i Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego pod hasłem „Przyroda i my”.

Do zmagań konkursowych stawili się przedstawiciele 8 szkół podstawowych: SP 1, SP 4, SP 6, SP 11, SP 15, Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu oraz SP Dubiecko i SP Olszany. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu we współpracy z Nadleśnictwem Krasiczyn, Arboretum i Zakładem Fizjografii w Bolestraszycach oraz Zespołem Parków Krajobrazowych w Przemyślu[paywall].
– Celów konkursu było kilka. Przede wszystkim popularyzowanie wiedzy i rozwijanie zainteresowań przyrodą, ekologią i ochroną środowiska, budzenie emocjonalnego stosunku do otaczającego świata czy kształtowanie przekonania o ponoszeniu odpowiedzialności za stan przyrody – powiedziała jedna z organizatorek przedsięwzięcia, nauczycielka biologii w SP 1 Elżbieta Pietrusiak. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez: Nadleśnictwo Krasiczyn, Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach, Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu, wicemarszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego i posła na Sejm RP Marka Rząsę.
Warto dodać, że w przygotowaniu i organizacji pomogli rodzice – Katarzyna Pudlik, dzięki której organizatorzy mogli poczęstować gości wspaniałymi wypiekami oraz Monika Celarek. Wielkie podziękowania należą się również Marianowi Szelidze, który przekazał dla uczestników konkursu pyszne jabłka ze swojego gospodarstwa sadowniczego.

Wyniki:

Klasy I – III: 1. SP 6 Przemyśl (Bartosz Szkaradek i Maksymilian Kalita), 2. SP Dubiecko (Lena Sowa i Marlena Iwanicka), 3. Zespół Państwowych Szkół Muzycznych Przemyśl (Aleksandra Paśko i Teresa Hryniszyn).
Klasy IV – VI: 1. SP Dubiecko (Weronika Kaszycka i Aleksandra Kamińska), 2. SP 1 Przemyśl (Lilia Jędrychowska i Filip Pudlik), 3. SP 6 Przemyśl (Wiktoria Semko i Amelia Gaweł).


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    RV - niezalogowany 2015-11-13 19:16:34

    Dla przypomnienia, SP 15, to ta, gdzie powycinali chyba wszystkie dzrzewa na jej terenie, ponieważ zasadzili je ponoć komuniści ?!?!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    RV - niezalogowany 2015-11-13 19:54:32

    Żyjemy w coraz bardziej chorym środowisku, rośnie ilość chorób serca i nowotworów. Czy może być inaczej, skoro na nasze najbliższe otoczenie oddziałuje coraz większa ilość bezmyślnie wyciętych i okrutnie okaleczonych piłami spalinowymi, ciężko chorych drzew po tzw. pielęgnacjach. Jakże inaczej czujemy się wśród ożywczej energii, pięknych i zdrowych drzew !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    RV - niezalogowany 2015-11-13 20:03:37

    TEKSTOWO.PL - DEZERTER - CO STANIE SIĘ Z NAMI

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama