Reklama

Z radością dobiegli na metę Tropem Wilczym [ZDJĘCIA]

01/03/2016 10:30

– Było rewelacyjnie, pełna rekreacja, nie było się czym zmęczyć. Krótki dystans, w sam raz na niedzielne popołudnie. A co najważniejsze, pogoda nam dopisała – relacjonował Marek Fec z Jarosławskiej Grupy Biegowej „Sokół”.

Biegłam po raz pierwszy i bardzo mi się podobało. Nawet nie wiedziałam, że będzie tak fajnie. Nie czuję zmęczenia i jestem pewna, że w przyszłym roku również pobiegnę – opowiadała Marta Folta, jedna z uczestniczek biegu.

Na zlokalizowanej w Rynku mecie czekały na uczestników pamiątkowe medale wręczane przez burmistrza. Wydarzenie było doskonałym sposobem na aktywne spędzenie niedzieli. Można było też obejrzeć pokaz sprzętu wojskowego i spróbować tradycyjnej grochówki oraz posłuchać piosenek żołnierskich w wykonaniu  solistów MOK. Prowadzona była także kwesta na rzecz budowy pomnika pamięci Polaków zmarłych w czasie Wielkiego Głodu na terenach Związku Sowieckiego w latach 1932 – 1933.

Organizatorami uroczystości byli: burmistrz Jarosławia i starosta jarosławski. 


BP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Aneta - niezalogowany 2016-03-03 13:25:19

    Tak naprawdę nie wiemy kim byli rzołnierze niezłomni. Potrzebne są dokładne badania historyczne, aby wyjaśnić czego tak naprawdę dkonali tzw. "Niezłomni". W jaki sposób zasłużyli się dla Narodu Polskiego. Oddawanie hołdu w sytuacji kiedy sprawa nie jest jasna jest bezsensowne. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama