Reklama

Za mandat zapłacisz kartą

04/02/2018 11:00

Wszyscy policjanci ruchu drogowego w Polsce, także ci na Podkarpaciu, zostali wyposażeni w terminale płatnicze.

Policjanci pełniąc służbę na drogach województwa od 1 bm. korzystają z terminali płatniczych. Umożliwiają one płacenie[paywall] kartą za popełnione wykroczenie bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej. Płatność kartą pozwala ukaranemu na uniknięcie opłat dodatkowych za przelew w banku, czy na poczcie, jak również skraca i upraszcza procedurę uiszczenia grzywny. To rozwiązanie jest również ułatwieniem dla sprawcy wykroczenia, który na co dzień nie mieszka w Polsce. Zgodnie z prawem jest on zobowiązany do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiada przy sobie gotówkę. Decyzja o formie płatności za popełnione wykroczenie, będzie należała do osoby ukaranej. 

Do policjantów wydziałów ruchu drogowego podkarpackiej policji trafiło blisko 100 tego rodzaju urządzeń. Mundurowi musieli przejść odpowiednie szkolenie.
red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości