Reklama

Zacne wyróżnienie dla nauczyciela ze Świętoniowej


Pod koniec września br. zamieściliśmy na naszych łamach rozmowę z Januszem Harpulą, nauczycielem języka polskiego, historii i WOS, dyrektorem Szkoły Podstawowej im. ks. Franciszka Wosia w Świętoniowej, który decyzją jury Konkursu Nauczyciel Roku 2025 zakwalifikował się do tzw. złotej trzynastki finalistów 23. edycji plebiscytu. Kilkanaście dni temu odebrał on nagrodę z rąk wiceminister Katarzyny Lubnauer. Uroczystość odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.


W gali uczestniczyli członkowie kierownictwa MEN: sekretarz stanu Henryk Kiepura i podsekretarz stanu Paulina Piechna-Więckiewicz, dyrektor generalny MEN Robert Bartold oraz grono zaproszonych laureatów. W tym roku jury konkursu pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego, członka prezydium Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk, wyłoniło „złotą trzynastkę” finalistów. Spośród nich jedna osoba otrzymała tytuł Nauczyciel Roku (tytuł ten przypadł Agnieszce Kopacz, nauczycielce języka polskiego i informatyki w I LO z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marii Skłodowskiej- Curie w Sopocie), dwie osoby wyróżnienia (Aneta Kołton-Janiga, nauczycielka fizyki, chemii i biologii w ZSO nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Sosnowcu oraz Mateusz Gruba, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, pedagog specjalny i terapeuta w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Szemudzie). Pozostała dziesiątka odebrała natomiast nagrody za nominację do tytułu Nauczyciel Roku. W tym gronie był właśnie Janusz Harpula, dyrektor SP w Świętoniowej, nauczyciel języka polskiego, historii i WOS. Jak powiedział we wcześniejszej rozmowie z nami, szkoła jest dla niego miejscem, w którym nie sposób się nudzić, pozwalającym mu się rozwijać i realizować pasje. – Szkoła powinna stawiać czoła wyzwaniu w postaci rozwoju technologicznego i zmienności świata. Nie powinna stać w miejscu – podkreślił.

Równocześnie podczas gali wręczona została nagroda w Konkursie Nauczyciel Jutr@, który towarzyszy Nauczycielowi Roku. Została nim Anna Bakker, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Leśniewie.

Reklama

– Chciałabym pogratulować wszystkim nominowanym i powiedzieć: jeszcze więcej, jeszcze intensywniej, bo edukacja jest jednym z naszych głównych celów, abyśmy mogli czuć się bezpieczniej – powiedziała do zgromadzonych na gali pedagogów wiceminister Katarzyna Lubnauer.

Tuż po uroczystości z wyróżnionymi nauczycielami spotkała się natomiast minister edukacji Barbara Nowacka.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/10/2025 14:51
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości