Reklama

Zaczęli doskonale, skończyli pechowo

44. Rajd Świdnicki zainaugurował nowy sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Stał pod znakiem zaciętej rywalizacji i zmiennej pogody, która dodatkowo potęgowała skalę trudności zawodów. Przemyska załoga Grzegorz Musz – Damian Zygmunt doskonale rozpoczęła rywalizację, ale ostatecznie nie ukończyła zmagań.

Przemyślanie wygrali pierwszy odcinek specjalny w klasie OPEN 2WD, zajmując przy tym bardzo wysokie, 12. miejsce w klasyfikacji generalnej. Na kolejnym odcinku specjalnym pojechali ciut wolniej, ustępując w swojej klasie Janowi Chmielewskiemu. O ile pierwsze trzy próby odbyły się na suchej nawierzchni, o tyle przed wyjazdem na drugą pętlę wszyscy z niepokojem patrzyli w niebo. Zaczął padać deszcz. Prawidłowy dobór opon mógł rozstrzygnąć o zwycięstwie. W tych trudnych warunkach G. Musz i D. Zygmunt pojechali doskonale. Trzymali równe i dobre tempo, kończąc pierwszy dzień na 1. miejscu w swojej klasie i na 14. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Drugi dzień przywitał zawodników słoneczną pogodą, choć po nocnych opadach asfalt pozostawał mokry. Zawodnicy PSB Mrówka Rally Team pojechali pierwszy odcinek specjalny drugiego dnia spokojnym tempem, choć meldowali o problemach z balansem hamulców, które zbyt mocno działały na tylnej osi. Niestety, na kolejnym odcinku specjalnym problem się powtórzył. Na jednym z hamowań mocno odjechał tył samochodu i mimo szybkiej kontry, nie udało się wyprowadzić samochodu. Zahaczyli przodem o mostek. Uderzenie nie wydało się zbyt mocne, a uszkodzenia samochodu kosmetyczne.  Okazało się jednak, że doszło do uszkodzenia chłodnicy i wycieku wody. Ze względu na przegrzewający się silnik zawodnicy PSB Mrówka Rally Team musi podjąć bolesną decyzję o wycofaniu się z dalszej rywalizacji. Do tego czasu byli liderami klasy OPEN 2WD... Szkoda, ale jak mówi przysłowie: to pierwsze koty za płoty.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    JHGFDS - niezalogowany 2016-05-13 15:03:37

    Kto buduje prywatną plaże w na żwirowni w Przemyślu i dlaczego to nie miasto , nie ma tablicy informacyjnej .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama