Korzystając z przerwy w rozgrywkach mistrzowskich piłkarze ręczni ORLEN Upstream SRS Przemyśl rozegrali dwa mecze sparingowe z I-ligowym Luxiona AZS UMCS Lublin. To był jeden z elementów Festiwalu Piłki Ręcznej pod hasłem „Gramy dla Niepodległej”.
Główną areną zmagań była hala Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ale i sala sportowa Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu. Dwutygodniowa przerwa w rywalizacji Ligi Centralnej mogła sprawić, że ekipa Przemysława Korobczaka wypadła w rytmu meczowego.
Aby tego uniknąć działacze zorganizowali wspomniany festiwal, który mógł się odbyć dzięki pomocy Banku Pekao SA. Ta instytucja bowiem objęła imprezę sponsoringiem strategicznym.
Jak już wspomnieliśmy, przemyślanie rozegrali dwa mecze sparingowe z I-ligowcem z Lublina. W obu byli zdecydowanie lepsi, wygrywając 37:27 i 38:23. Najlepszym zawodnikiem dwumeczu wybrany został Kamil Guzdek, najlepszym bramkarzem – Paweł Sar (obaj ORLEN Upstream SRS), zaś najskuteczniejszym piłkarzem ręcznym rywalizacji okazał się lublinianin Antoni Maciąg, który rzucił 16 bramek.
W ramach festiwalu rozegrany został także „mecz pokoleń”, w którym zmierzyli się medaliści Mistrzostw Polski Masters zespół Oldboys Czuwaj Przemyśl i juniorzy oraz młodzicy SRS Przemyśl. Co cenne, nie zapomniano o narybku, bo równocześnie przeprowadzone zostały zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży.
Kto wie, może w tym gronie znajdą się osoby, które zasilą szeregi przemyskiej ekipy...

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze