Reklama

Zagrali dla Tomka, który walczy o powrót do zdrowia

Od grudnia 2015 r. o zdrowie Tomka Białogłowskiego z Siennowa walczą najbliżsi. Właśnie wtedy uległ nieszczęśliwemu wypadkowi na poligonie wojskowym w Nowej Dębie. Dziś chłopak wprawdzie samodzielnie oddycha, otwiera oczy, wodzi wzrokiem, czuje dotyk i słyszy, co się do niego mówi, ale sam nie może wypowiedzieć ani słowa. Jest jednak szansa na to, by odzyskał sprawność.

Walka o powrót do zdrowia nie jest łatwa. Zatrzymanie krążenia w wyniku niedotlenienia zrobiło spustoszenie w organizmie młodego chłopaka. Rehabilitacja jest żmudna i kosztowna. Ale ma szanse przynieść efekty, na które tak bardzo czekają jego najbliżsi. Dlatego zrodziła się inicjatywa, by zorganizować[paywall] sportową imprezę pod hasłem „Gramy dla Tomka Białogłowskiego”.

Wydarzenie odbyło się 3 marca w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu, a honorowy patronat nad nim objęli: bp Stanisław Jamrozek oraz wójt gminy Zarzecze Tomasz Bury. Piłkarskie emocje i szczytny cel ściągnęły tłumy mieszkańców. Obecni byli również radni, sołtysi i prezesi klubów sportowych z terenu gminy, a także przedstawiciele władz i duchowni. W piłkarskich zmaganiach udział wzięły m.in. drużyny złożone z: księży archidiecezji przemyskiej, funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przemyskich prawników; przedstawicieli firmy BP Engineering w Przeworsku, strażaków z Powiatowej Straży Pożarnej w Przeworsku, pracowników firmy „Bojar”, osób zrzeszonych w oazie Ruch Światło-Życie, żołnierzy Jednostki Wojskowej w Żurawicy, w której służył Tomek oraz przedstawicieli gminy Zarzecze.

Łącznie podczas turnieju udało się zebrać kwotę 20 tys. 719 zł 65 gr, która zostanie przeznaczona na zakup roweru rehabilitacyjnego dla Tomka. Część z tej sumy to dochód z licytacji sportowych gadżetów, w której najbardziej pożądanymi przedmiotami okazały się piłka Jakuba Błaszczykowskiego (1500 zł) i reprezentacji Polski (1200 zł). 


fot.materiały organizatora
Na pomoc Tomkowi ruszyli m.in. sportowcy, duchowni, przedstawiciele firm i służb mundurowych, prawnicy, urzędnicy i mieszkańcy gminy Zarzecze, z której pochodzi.

Reklama

Mogą liczyć na przyjaciół

Imprezę uświetnił występ Gminnej Strażackiej Orkiestry Dętej z Zarzecza pod batutą Krzysztofa Obłozy. Dla najmłodszych przygotowano animacje, gry i zabawy oraz dmuchany plac zabaw, a dla dorosłych także loterię fantową. Za udział w wydarzeniu podziękował zebranym gospodarz gminy Zarzecze Tomasz Bury.

– Państwa zaangażowanie w tak szczytny cel, jakim jest ten turniej, zapisze się złotymi zgłoskami na kartach naszej lokalnej historii. Natomiast  bezinteresowna postawa tych, którzy w sposób szczególny pomogli w organizacji turnieju, zasługuje na uznanie, jak również jest dowodem na to, że Tomek i jego rodzina mają wielu przyjaciół, na których mogą liczyć – powiedział.

Poczęstunek dla uczestników wspólnej zabawy przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Siennowie oraz uczniowie Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu.

Reklama


fot.materiały organizatora
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    soplica - niezalogowany 2019-03-15 11:50:51

    Nieszczęśliwy wypadek ???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama