Od grudnia 2015 r. o zdrowie Tomka Białogłowskiego z Siennowa walczą najbliżsi. Właśnie wtedy uległ nieszczęśliwemu wypadkowi na poligonie wojskowym w Nowej Dębie. Dziś chłopak wprawdzie samodzielnie oddycha, otwiera oczy, wodzi wzrokiem, czuje dotyk i słyszy, co się do niego mówi, ale sam nie może wypowiedzieć ani słowa. Jest jednak szansa na to, by odzyskał sprawność.
Walka o powrót do zdrowia nie jest łatwa. Zatrzymanie krążenia w wyniku niedotlenienia zrobiło spustoszenie w organizmie młodego chłopaka. Rehabilitacja jest żmudna i kosztowna. Ale ma szanse przynieść efekty, na które tak bardzo czekają jego najbliżsi. Dlatego zrodziła się inicjatywa, by zorganizować[paywall] sportową imprezę pod hasłem „Gramy dla Tomka Białogłowskiego”.
Wydarzenie odbyło się 3 marca w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu, a honorowy patronat nad nim objęli: bp Stanisław Jamrozek oraz wójt gminy Zarzecze Tomasz Bury. Piłkarskie emocje i szczytny cel ściągnęły tłumy mieszkańców. Obecni byli również radni, sołtysi i prezesi klubów sportowych z terenu gminy, a także przedstawiciele władz i duchowni. W piłkarskich zmaganiach udział wzięły m.in. drużyny złożone z: księży archidiecezji przemyskiej, funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przemyskich prawników; przedstawicieli firmy BP Engineering w Przeworsku, strażaków z Powiatowej Straży Pożarnej w Przeworsku, pracowników firmy „Bojar”, osób zrzeszonych w oazie Ruch Światło-Życie, żołnierzy Jednostki Wojskowej w Żurawicy, w której służył Tomek oraz przedstawicieli gminy Zarzecze.
Łącznie podczas turnieju udało się zebrać kwotę 20 tys. 719 zł 65 gr, która zostanie przeznaczona na zakup roweru rehabilitacyjnego dla Tomka. Część z tej sumy to dochód z licytacji sportowych gadżetów, w której najbardziej pożądanymi przedmiotami okazały się piłka Jakuba Błaszczykowskiego (1500 zł) i reprezentacji Polski (1200 zł).

fot.materiały organizatora
Na pomoc Tomkowi ruszyli m.in. sportowcy, duchowni, przedstawiciele firm i służb mundurowych, prawnicy, urzędnicy i mieszkańcy gminy Zarzecze, z której pochodzi.
Imprezę uświetnił występ Gminnej Strażackiej Orkiestry Dętej z Zarzecza pod batutą Krzysztofa Obłozy. Dla najmłodszych przygotowano animacje, gry i zabawy oraz dmuchany plac zabaw, a dla dorosłych także loterię fantową. Za udział w wydarzeniu podziękował zebranym gospodarz gminy Zarzecze Tomasz Bury.
– Państwa zaangażowanie w tak szczytny cel, jakim jest ten turniej, zapisze się złotymi zgłoskami na kartach naszej lokalnej historii. Natomiast bezinteresowna postawa tych, którzy w sposób szczególny pomogli w organizacji turnieju, zasługuje na uznanie, jak również jest dowodem na to, że Tomek i jego rodzina mają wielu przyjaciół, na których mogą liczyć – powiedział.
Poczęstunek dla uczestników wspólnej zabawy przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Siennowie oraz uczniowie Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Nieszczęśliwy wypadek ???