Reklama

Zakwitła magnolia gwiaździsta [ZDJĘCIA]

O tym, że w marcu kwitną m.in.: forsycja, pierwiosnek, krokus, wierzba czy przebiśnieg wiadomo nie od dzisiaj. Ale do pewnej rzadkości należy, aby czyniła to magnolia. O tym, że prawdziwa wiosna już puka do drzwi świadczy cała ukwiecona magnolia gwiaździsta, która rośnie tuż obok pomnika Orląt Przemyskich w Przemyślu.

Jak można wyczytać na fachowych stronach, magnolie kwitną – w zależności od gatunku i odmiany – od marca do maja. Magnolia gwiaździsta (Magnolia stellata) ma białe kwiaty i jest jedną z najbardziej mrozoodpornych magnolii uprawianych w Polsce. Kwiaty są silnie pachnące. Wyrastają z nagich, ciemnych pędów i sprawiają wrażenie jakby do nich sztucznie przylepione. Kwitnie najwcześniej ze wszystkich magnolii.

Dawno ta obok pomnika Orląt Przemyskich w Przemyślu nie zakwitła już w marcu. W tym roku jest inaczej, co świadczy o zbliżającej się szybkimi krokami wiośnie!

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/03/2024 11:34
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości