97 rocznik stanie przed Powiatową Komisją Lekarską w budynku Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych przy ul. Reymonta 1 w Jarosławiu. W poniedziałek, 1 lutego, rusza kwalifikacja wojskowa. Ci, którzy chcą włożyć mundur, mają okazję złożyć wstępną deklarację.
Badania kandydatów do służby potrwają do 11 lutego br. Będą się odbywać w godzinach od 7.30 do 14 i obejmą głównie młodych mężczyzn z rocznika 1997, a także z roczników starszych, którzy nie mają uregulowanego stosunku do służby. Ponadto ocenie komisji mają się poddać osoby z rocznika 95 i 96, które w poprzednich latach zostały uznane przez komisje za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej oraz te w stosunku do których termin kategorii czasowej niezdolności do służby upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej.
Obowiązek stawienia się na komisji nie dotyczy wyłącznie mężczyzn. Obowiązkowo przed komisją muszą się stawić kobiety urodzonych w latach 1992 – 1997, mające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej i te, które kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych lub na kierunkach psychologicznych czy właśnie wojskowych.
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Jarosławiu liczy także na ochotników. Osoby niepełnoletnie, które same wyraziły chęć pełnienia służby wojskowej, także mogą być wezwane do lutowej kwalifikacji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze