16 października br. na placu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Lubaczowie odbył się I Powiatowy Piknik Ekologiczny pod hasłem „Zamień odpady na drzewa”.
– Nasza akcja ma promować proekologiczne zachowania wśród mieszkańców naszego powiatu. Musimy być świadomi potrzeby i wagi segregacji odpadów, sadzenia drzew, dbania o bioróżnorodność oraz niepalenia odpadów domowych w piecach i ogniskach – powiedziała Iwona Buczko z lubaczowskiego starostwa[paywall].
Wszyscy, którzy przynieśli 5 kg makulatury lub 20 zgniecionych butelek pet albo 20 zgniecionych puszek, ewentualnie 10 słoików czy szklanych butelek albo 10 zużytych baterii, otrzymywali sadzonki drzewek. Można było także przynieść przeterminowane lekarstwa. Oprócz zbiórki odpadów prowadzone były zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli, podczas których mogły poszerzyć swoją wiedzę w zakresie edukacji leśnej, edukacji przyrodniczej i dotyczącej odpadów. W programie pikniku były konkursy, gry i zabawy, nie zabrakło edukacyjnych wystaw czy pokazu bioróżnorodności w ramach promocji projektu „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia”. Uczestnicy pikniku wspólnie układali hymn drzew. Chętni mogli odwiedzić stoisko promujące powiat lubaczowski, jego walory krajobrazowe, przyrodnicze i turystyczne.
Organizatorem pikniku był Wydział Oświaty i Spraw Społecznych wspólnie z Wydziałem Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Lubaczowie. Partnerem pikniku i jednocześnie dostawcą sadzonek drzewek są PGL Lasy Państwowe, a jednym z patronów medialnych przedsięwzięcia nasza redakcja.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Brawo dzieciaczki, o to właśnie chodzi, tak trzymać !!!
Brawo dzieciaczki, o to właśnie chodzi, tak trzymać !!!