– Apelujemy do marszałka województwa podkarpackiego o poważne potraktowanie pielęgniarek. Za chwilę to na pana spadnie odpowiedzialność, jeśli trzeba będzie zamykać oddziały ze względu na brak średniego personelu medycznego – powiedział lider Partii Razem Adrian Zandberg podczas jednodniowej wizyty w Przemyślu.
Od 3 września br. w Przemyślu trwa protest głodowy pielęgniarek w szpitalu wojewódzkim. – Pielęgniarki mają rację. Płace średniego personelu medycznego trzeba podnieść. Nie sposób zrozumieć postawy władz wojewódzkich. Marszałek zachowuje się po prostu nieodpowiedzialnie – stwierdził A. Zandberg podczas konferencji prasowej na przemyskim rynku, zwołanej przez Partię Razem i Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych[paywall].
Na rynku zgromadziły się pielęgniarki i ich rodziny. Towarzyszyły im działaczki Razem z Przemyśla. – My, w Przemyślu, nie jesteśmy Polkami drugiej kategorii. Mamy prawo do porządnej opieki medycznej. Panie pielęgniarki protestują w słusznej sprawie. Domagają się tego, żeby dostawać takie same pensje, jak w innych miastach. To walka o dobrą opiekę zdrowotną dla nas wszystkich. Jesteśmy solidarne z pielęgniarkami, będziemy je wspierać – zapewniła Liliana Kalinowska, liderka przemyskiego Razem.
– Nasz protest to akt rozpaczy. Czujemy się upokorzone przez pana marszałka, który nie chce nas poważnie traktować. Chcemy godnych płac, za które da się przeżyć. Ciężko pracujemy, mamy wysokie kwalifikacje i chcemy dostawać takie same płace, jak nasze koleżanki w innych szpitalach wojewódzkich – stwierdziła Danuta Wardęga z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. – Chcemy rozmawiać, chcemy się porozumieć. Chodzi nam po prostu o godne płace. Ale władze nie traktują nas poważnie – dodała.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Chylę czoła przed Panem Marszałkiem naszego Regionu.Jest znacznie lepszy i o wiele skuteczniejszy od komunistów w rozprawianiu się z protestującymi kobietami.A One chcą tylko godnie żyć i nic więcej.
Tadeuszu cży wiesz ile ludzi zmarło w Przemyślu z braku odpowiedniej opieki Szpitala. Marszałek ciągnie Kasę dla siebie i swoich kolesi.
na zdjęciu na lewo od p.Zadberga stoją 3 pielęgniarki oddziałowe pełniące kierownicze stanowiska w szpitalu powołane na te stanowiska przez dyrektora szpitala - czy tak wolno strajkować innym kierownikom ?
Zatrudnić Panie z Ukrainy, którym się chce pracować, problem zostanie rozwiązany - Co stracimy - przemyskie pielęgniarki, w większości , które są rozkapryszone, opryskliwe, niesympatyczne, ich zachowanie często bywa po prostu CHAMSKIE! , Którym się wydaje że są pępkiem świata. My pacjenci mamy DOŚĆ takiego traktowania!
A jak PO rządziło to żadnych podwyżek nie było. Zawsze im mało a ludzie którzy robią fizycznie albo w sklepach za najniższa krajowa i muszą zapieprzac to nie strajkuja. A tym zawsze mało. Jeszcze żeby opiekował się pacjentem.
Problem w tym,ze nie wszyscy mieszkający w Przemyślu chcą być niewolnikami pracujący za wynagrodzenie uwłaczające ich godnościSą ludzie którzy chcą żyć godnie jak człowiek i wynagradzany być też jak człowiek.Ale to tylko nam obiecano a najwięcej obecna władza.
Człowieku , nikt nie chce być niewolnikiem. Każdy che żyć godnie i być odpowiednio wynagradzany. Uprawiasz tutaj populistyczną propagandę. W Polsce dzisiaj niektóre zawody; pielęgniarki, lekarze, służby mundurowe, górnicy mają możliwość stawiania wygórowanych żądań politykom którzy po prostu boją się tych grup zawodowych czy też niezadowolenia społecznego jakie te grupy zawodowe mogą spowodować., I to jest cała prawda. Pozostałe grupy zawodowe po prostu się nie liczą i politycy pisząc ordynarnie mają ich w dupie. Raz w roku i to na wskutek podniesienia płacy minimalnej ludzie mają po kilkadziesiąt zł podwyżki. System płac, dawniej zwane tabelami został całkowicie rozpieprzony, tak jak większość w tym kraju. Płace "koryciarzy " 'politycznych są całkowicie oderwane od rzeczywistości. Płacimy za towary czy usługi , energię ,gaz, węgiel itd ceny zachodnie przy głodowych pensjach zdecydowanej większości narodu. To jest ta zasrana demokracja, jedyne co możesz zrobić to głosować na zmianę na tych samych łotrów, czy to z PO czy z Pis-u czy SLD lub innej gangreny. Jak obejmą władzę to robią to samo dokładnie co poprzednicy. Zgnilizna.
A może tak szanowny pan redaktor Wilgucki napisał by cos o pacjentach którzy przez te protestujące wredne babska narażeni są na utratę zdrowia lub co gorsza życia . Może należy wspomnieć o chorych którzy ciężkich stanach chorobowych są przewożeni do innych szpitali na terenie województwa. Każdy dobrze wie kto miał styczność ze szpitalem Przemyskim ze o prawdziwej opiece może zapomnieć jeżeli nie śpi z portfelem pod poduszka. Obojętnie na którym oddziale leżysz to w godzinach nocnych zapomnij o solidnej opiece ponieważ zamykają się w kanćapach a jak jesteś za bardzo dokuczliwy to tabletka na spanie załatwia sprawę.Uważam ze rodziny chorych powinni wytaczać procesy cywilne każdej z osobna i domagać się wysokich odszkodowań. Finałem tego powinny być wyroki skazujące i licytacje komornicze każdej z protestujących .
a ja powiem tak sa pewne grupy zawodowe ,ktore sa zawsze uprzewilejowane i im sie przewaznie daje bo strajkuja ,gloduja itp...500 plus tez zacheca panie ktore nigdy nie pracowaly i nie pracuja aby rodzily dzieci ,panstwo da utrzymanie a reszta pracujacych dostanie to, co spadnie z panskiego stolu .....grosiki i taka jest sprawiedliwosc
Gdzie pracujesz? Ja mam dobre znajomosci na ukrainie. Zalatwię kogos i na Twoje miejsce.
Ktoś Ci zakwzuje strajkować albo zmienić pracę?
Chylę czoła przed Panem Marszałkiem naszego Regionu.Jest znacznie lepszy i o wiele skuteczniejszy od komunistów w rozprawianiu się z protestującymi kobietami.A One chcą tylko godnie żyć i nic więcej.
Tadeuszu cży wiesz ile ludzi zmarło w Przemyślu z braku odpowiedniej opieki Szpitala. Marszałek ciągnie Kasę dla siebie i swoich kolesi.
na zdjęciu na lewo od p.Zadberga stoją 3 pielęgniarki oddziałowe pełniące kierownicze stanowiska w szpitalu powołane na te stanowiska przez dyrektora szpitala - czy tak wolno strajkować innym kierownikom ?