Reklama

Zandberg w sprawie pielęgniarek

– Apelujemy do marszałka województwa podkarpackiego o poważne potraktowanie pielęgniarek. Za chwilę to na pana spadnie odpowiedzialność, jeśli trzeba będzie zamykać oddziały ze względu na brak średniego personelu medycznego – powiedział lider Partii Razem Adrian Zandberg podczas jednodniowej wizyty w Przemyślu.

Od 3 września br. w Przemyślu trwa protest głodowy pielęgniarek w szpitalu wojewódzkim. – Pielęgniarki mają rację. Płace średniego personelu medycznego trzeba podnieść. Nie sposób zrozumieć postawy władz wojewódzkich. Marszałek zachowuje się po prostu nieodpowiedzialnie – stwierdził A. Zandberg podczas konferencji prasowej na przemyskim rynku, zwołanej przez Partię Razem i Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych[paywall].

Na rynku zgromadziły się pielęgniarki i ich rodziny. Towarzyszyły im działaczki Razem z Przemyśla. – My, w Przemyślu, nie jesteśmy Polkami drugiej kategorii. Mamy prawo do porządnej opieki medycznej. Panie pielęgniarki protestują w słusznej sprawie. Domagają się tego, żeby dostawać takie same pensje, jak w innych miastach. To walka o dobrą opiekę zdrowotną dla nas wszystkich. Jesteśmy solidarne z pielęgniarkami, będziemy je wspierać – zapewniła Liliana Kalinowska, liderka przemyskiego Razem.

Reklama

– Nasz protest to akt rozpaczy. Czujemy się upokorzone przez pana marszałka, który nie chce nas poważnie traktować. Chcemy godnych płac, za które da się przeżyć. Ciężko pracujemy, mamy wysokie kwalifikacje i chcemy dostawać takie same płace, jak nasze koleżanki w innych szpitalach wojewódzkich – stwierdziła Danuta Wardęga z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. – Chcemy rozmawiać, chcemy się porozumieć. Chodzi nam po prostu o godne płace. Ale władze nie traktują nas poważnie – dodała.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2018-09-29 20:12:16

    Chylę czoła przed Panem Marszałkiem naszego Regionu.Jest znacznie lepszy i o wiele skuteczniejszy  od komunistów w  rozprawianiu się z protestującymi kobietami.A One chcą tylko godnie żyć i nic więcej.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mn - niezalogowany 2018-09-29 21:26:03

    Tadeuszu cży wiesz ile ludzi zmarło w Przemyślu  z braku odpowiedniej opieki Szpitala. Marszałek ciągnie Kasę dla siebie i swoich kolesi.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    nick - niezalogowany 2018-09-30 09:02:35

    na zdjęciu na lewo od p.Zadberga stoją 3 pielęgniarki oddziałowe pełniące kierownicze stanowiska w szpitalu powołane na te stanowiska przez dyrektora szpitala - czy tak wolno strajkować innym kierownikom ? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama