W Jarosławiu ruszyło Pogotowie Czystości. To inicjatywa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, która stanowi uzupełnienie prac związanych z utrzymaniem czystości w mieście. Zanieczyszczone chodniki, przepełnione kosze czy uszkodzone konary drzew – tym i wieloma innymi sprawami zajmie się Pogotowie Czystości.
To inicjatywa, na którą zdecydowało się dopiero kilka miast w Polsce. Dzwoniąc pod czynny całą dobę numer telefonu 781 446 178 lub dyżurny 986 Straży Miejskiej, można zgłosić np. potrzebę oczyszczenia z odpadów miejskiego placu, ulicy, konieczność zabezpieczenia studzienek ściekowych, poinformować o potrąceniu zwierzęcia przez samochód.
Ekipy sprzątające są do dyspozycji mieszkańców w każdy dzień tygodnia od poniedziałku do piątku w godz. 6.00-14.00, w soboty w godz. 14.00-20.00 oraz w niedziele i święta w godz. 5.00-8.00.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Miasto zapłaci za usuwanie przepełnionych koszy przy drogach wojewódzkich i powiatowych??? Zanieczyszczone i nieodśnieżone chodniki w mieście też posprząta PGKiM?
Miasto zapłaci za usuwanie przepełnionych koszy przy drogach wojewódzkich i powiatowych??? Zanieczyszczone i nieodśnieżone chodniki w mieście też posprząta PGKiM?