Sztab 2298 Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Przeworsku miał swoich wolontariuszy nie tylko w samym mieście – kwesta odbywała się także w Kańczudze i Gaci. Udało się zebrać 65 220,46 zł. Najwięcej, bo ponad 37 tys., w samym Przeworsku, ale pozostali mieszkańcy powiatu przeworskiego też dali radę.
Po miesiącach przygotowań i niedzieli spędzonej na tworzeniu finału członkowie przeworskiego sztabu WOŚP mogli poczuć satysfakcję. Ogółem udało się zebrać ponad 65 tys. zł. Na tę kwotę złożyły się przede wszystkim datki przeworszczan – w mieście udało się zebrać 37 526,68 zł. Zbiórka w Kańczudze przyniosła 15 945,63 zł, zaś ta w Gaci 82 28,15 zł. Warto też dodać, że w Gaci prowadzono także akcję krwiodawstwa, w której udało się pozyskać 8 litrów krwi [paywall].
Jak zwykle niedzielnej kweście towarzyszyło szereg imprez wspierających. Najważniejszą był koncert zorganizowany w sali widowiskowej przeworskiego MOK. Tutaj zaprezentowały się zespoły działające przy MOK: taneczny Plusik oraz wokalne Dolce Molto i Bemol. Zagrały także Breshka Squad, Error 404 oraz Muzyczny Świat. W trakcie koncertu przeprowadzono aukcje przedmiotów przekazanych przez darczyńców: firmy, artystów, osoby prywatne. Znalazły się tam między innymi prace plastyczne, rysunki, grafiki, wyroby ceramiczne, lokalnych artystów, płyty i plakaty z autografami, ale także zaproszenia na kolację, kuracja oczyszczająca, modele samochodów wojskowych czy zestaw gadżetów związanych z przeworskim sportem. Dzięki aukcjom udało się pozyskać 3520 zł. Jednocześnie przez cały niemal dzień można było uczestniczyć w WOŚP na przeworskiej pływalni.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Brawo brawo brawo Przeworsk jestem bardzo dumny z was .
YOUTUBE.COM - PAWEŁ KUKIZ - PAŃSTWO WIELKIEJ ŚWIĄTECZNEJ NIEMOCY (WOŚP)