Reklama

Zapełniali puszki w Przeworsku, Kańczudze i Gaci. Zebrano 65 220,46 zł. [ZDJĘCIA]

18/01/2019 14:00

Sztab 2298 Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Przeworsku miał swoich wolontariuszy nie tylko w samym mieście – kwesta odbywała się także w Kańczudze i Gaci. Udało się zebrać 65 220,46 zł. Najwięcej, bo ponad 37 tys., w samym Przeworsku, ale pozostali mieszkańcy powiatu przeworskiego też dali radę.

Po miesiącach przygotowań i niedzieli spędzonej na tworzeniu finału członkowie przeworskiego sztabu WOŚP mogli poczuć satysfakcję. Ogółem udało się zebrać ponad 65 tys. zł. Na tę kwotę złożyły się przede wszystkim datki przeworszczan – w mieście udało się zebrać 37 526,68 zł. Zbiórka w Kańczudze przyniosła 15 945,63 zł, zaś ta w Gaci 82 28,15 zł. Warto też dodać, że w Gaci prowadzono także akcję krwiodawstwa, w której udało się pozyskać 8 litrów krwi [paywall].

Koncert gorących serc

Jak zwykle niedzielnej kweście towarzyszyło szereg imprez wspierających. Najważniejszą był koncert zorganizowany w sali widowiskowej przeworskiego MOK. Tutaj zaprezentowały się zespoły działające przy MOK: taneczny Plusik oraz wokalne Dolce Molto i Bemol. Zagrały także Breshka Squad, Error 404 oraz Muzyczny Świat. W trakcie koncertu przeprowadzono aukcje przedmiotów przekazanych przez darczyńców: firmy, artystów, osoby prywatne. Znalazły się tam między innymi prace plastyczne, rysunki, grafiki, wyroby ceramiczne, lokalnych artystów, płyty i plakaty z autografami, ale także zaproszenia na kolację, kuracja oczyszczająca, modele samochodów wojskowych czy zestaw gadżetów związanych z przeworskim sportem. Dzięki aukcjom udało się pozyskać 3520 zł. Jednocześnie przez cały niemal dzień można było uczestniczyć w WOŚP na przeworskiej pływalni.

48 wspaniałych

Przeworski sztab WOŚP ma 7 lat, wcześniej miasto podlegało pod sztab w Łańcucie. W tegorocznej kweście uczestniczyło 48 wolontariuszy, z czego 39 osób zbierało pieniądze w Przeworsku, 5 osób w Kańczudze i 4 w Gaci, co zwiększa tylko znaczenie świetnych wyników osiąganych w tych dwóch ośrodkach.
Bartłomiej Pacek
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    1234ga - niezalogowany 2019-01-18 15:10:17

    Brawo brawo brawo Przeworsk jestem bardzo dumny z was .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    su-metal - niezalogowany 2019-01-18 19:13:01

    YOUTUBE.COM - PAWEŁ KUKIZ - PAŃSTWO WIELKIEJ ŚWIĄTECZNEJ NIEMOCY (WOŚP)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama