– Mieliśmy dwadzieścia trzy tysiące członków, od godziny mamy dwadzieścia dwa tysiące dziewięćset dziewięćdziesięciu ośmiu. I dobrze mi z tym. Elektorat jest dla nas najważniejszy, a elektorat wie, jaki mamy program. Jak ktoś chce go łamać, to wypad! – powiedział podczas internetowego czatu szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty. Słowo „wypad” skierował do dwóch przemyskich radnych SLD – Janusza Zapotockiego i Tomasza Kulawika.
W. Czarzasty poinformował o zawieszeniu, ale – na razie – nie o relegowaniu z partii J. Zapotockiego i T. Kulawika. Wszystko przez wydarzenia, do których doszło podczas 34. sesji Rady Miejskiej w Przemyślu. Wówczas przemyski Klub Radnych SLD, wspólnie z radnymi Prawa i Sprawiedliwości, Regii Civitas i radną niezależną odwołali z funkcji przewodniczącej rady Ewę Sawicką (Koalicja Obywatelska) i wiceprzewodniczącego Andrzeja Zapałowskiego (Wspólnie dla Przemyśla)[paywall].
O zawieszenie J. Zapotockiego i T. Kulawika wnioskował szef podkarpackich struktur SLD, poseł Wiesław Buż, który 9 czerwca br. zwołał w tej sprawie konferencję prasową w Rzeszowie. Dodajmy tylko, że trzecia osoba z Klubu Radnych SLD Bogumiła Nowak, która także głosowała za odwołaniem wspomnianych, nie należy formalnie do SLD.
– Klub Radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Radzie Miejskiej w Przemyślu, bez uzgodnienia z władzami wojewódzkimi, wziął udział w zmianie składu osobowego prezydium – stwierdził podczas konferencji poseł W. Buż. – Przemyski klub radnych SLD miał pozostać do końca kadencji w samodzielnej opozycji, głosując za rozwiązaniami korzystnymi dla miasta, ale nie ma naszej zgody na to, by robić to PiS-em, konkurentem numer jeden na scenie politycznej – dodał.
Wspomniany W. Czarzasty wyjaśnił jeszcze, że nieczęsto mu się zdarza używanie aż takich metod dyscyplinarnych, ale... – Mam takie uprawnienia jako szef partii, bardzo rzadko z nich korzystam. Zawieszam i wnioskuję do sądu o wykluczenie ich z partii w trybie natychmiastowym – powiedział.
Sprawą ewentualnej relegacji obu przemyskich radnych zajmie się Zarząd Krajowy SLD i sąd partyjny.
Zarówno J. Zapotocki, jak i T. Kulawik nie chcą specjalnie komentować tej sprawy. – Nie chcemy komentować decyzji pana przewodniczącego. To są wewnętrzne sprawy partii. Nie gniewam się na partię. Serce dalej mam po lewej stronie. Dla mnie najważniejszy jest samorząd i ci ludzie, którzy mi zaufali. Będę pracować dalej ponad podziałami politycznymi dla dobra miasta i mieszkańców. Kompletną bzdurą jest mówienie, że przejęliśmy władzę czy coś podobnego. Wybory wygrał prezydent Bakun i on rządzi miastem. Do realizacji swoich zobowiązań wziął sobie koalicjanta, z którym ma to robić. Zmiany w radzie, by przytoczyć słowa pana radnego Zapałowskiego z ostatniej sesji, z którymi w zupełności się zgadzam, są sprawami tylko technicznymi. Cała mądrość ekipy rządzącej będzie polegać na tym, że pan prezydent musi teraz przekonać wszystkich radnych do swoich pomysłów – stwierdził J. Zapotocki.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie są warci nawet plunięcia w pysk,flegma szlachetniejsza niż oni.
No i jaki problem? Zapiszą się do PiS-u. Zresztą czym jest dzisiaj SLD? Przecież to zbieranina części rowerowych.
A jak twoje dziecko wnuki ,będą częściami rowerowymi.
Wreszcie może lewica będzie lewicą. To dobrze, że ktoś wy.... tego kolaboranta. Koniec z burdelem!
nigdy nie lubiłem tych panów ale POPIERAM ICHBBBBRAWO KULAWIK I ZAPOTOCKI
Dogadać się znaczy przyznać na jakiegoś słupa mieszkanie komunalne, żeby później ktoś mógł otworzyć tam pokoje na wynajem. Czy o to chodzi?
Bogdan,I mnie sie tez to podoba co oni robia. Jak trzeba to trzeba
Interes w Ostrowie źle poszedł, to trzeba było otworzyć inny - mieszkaniowy w Przemyślu ?! Nam w SLD sprzedawczyków Pisowskich nie trzeba !!
To ten Janusz co to ponoć w Ostrowie prowadził lokal w ktorym mozna sie bylo fajnie zabawic swego czasu. Moze ma na niektorych jakies nagrania jak to sie bawia i dlatego caly czas jest na powierzchni. Jak mozna takiego faceta wybierac do rady. Ludzie!
Co do burdelu, to trafiło na doświadczonego czlowieka
Jak Zapotocki wrócił do władzy to można powiedzieć, że będzie niezły BURDEL w Przemyslu. Taka prawda
Gazeta schodzi na psy, żeby o takich pisowskich pacholkach pisać artykuly
A prezydencik kolejnych kilka apartamentów ma zaklepanych na Tatarskiej... tego nie widzicie? 6,5 tyś złotych oszczędności w oświadczeniu majątkowym rok temu...
To kto teraz rządzi przemyskim SLD ?
On sprzedawczykiem Pisowskim jest od dawna . Bo jak można dostać stanowisko zastępcy dyrektora CK w Przemyślu podlegającego pod marszałka województwa z PIS ( już kilka lat temu ) będąc działaczem SLD . Chyba że jest wybitnym specjalistą od kultury , który często w godzinach pracy odwiedza kolejnego lokalnego działacza SLD , też zresztą zastępcę dyrektora ZDM , wciśniętemu dyrektorowi na siłę przez byłego prezydenta za zasługi podczas głosowań . Przemyski PIS = przemyski SLD już od dawna .
Piszą tutaj o tym, że nie ma już przemyskiego lsd
Z informacji na stronie wynika że jest to pierwszy wiceprzewodniczący Ryszard Kulej.
Jak spojrzy w lustro to się rozpryśnie w drobny mak .Wstyd takiemu rękę podać,czy dzień dobry powiedzieć.
To są ludzie bez twarzy i honoru więc lustro im nie straszne! Liczy się mamona i stołek
do mmccmm - jak się jest nieprzerwanie jak pan J.Zapotocki przy KORYCIE samorządowym przez 22 LATA to tej jego "roboty"" na rzecz miasta i mieszkańców nie widać , raczej szło i idzie tu w jego prywatę/wpisy jak wyżej/ . Będąc przez tyle lat w "DOBOROWYM" towarzystwie radnych RM Przemyśl jak wielu innych radnych dbał i dba o siebie a nie o miasto. I co Ci się tak bardzo podoba mmccmm ,że robią Cię przez lata w WAŁA??
Brawo Panowie trzeba walczyć o miasto i pieniądze a nie płakać że poprzednicy zostawili miasto w biedzie i zamiast szukać mądrych ludzi to obsadzać stołki kumplami. Trzeba podnieść to miasto z upadku i być radnym dla miasta a nie dla partii.
Oni walczą o koryto interesiki,o jakie miasto,to ludzie bez honoru kręgosłupa,miernoty.
Wreszcie spec od prowadzenia burdelu (?) trafi do robiących burdel w kraju? Może nawet pobiega w pedalskich ruchach do Kuńkowiec? Zapotocki to wstyd dla Przemyśla
Tartaczek w Ostrowie chętnie odwiedzali przedstawiciele różnych zawodów i opcji politycznych, wielu na tzw. stanowisku, co pan Januszek znakomicie wykorzystał w realizacji swoich celów. Każdy, którego zapytał np. "A pamiętasz Tanię?", odpowiadał "Cicho siedź, co ci trzeba załatwić?" i załatwiał. W wielu sytuacjach wiedza o niechlubnych wyczynach pomaga panu Z. do dziś. Niewykluczone, że również w sprawach duchowych, skoro w pamiętniku pewnego taksówkarza (mógłby wydać niezły bestseller), wśród stałych bywalców ostrowskiego "tartaczku" figuruje m.in. pewien dobrodziej, który słynął z rozdawania panienkom świętych obrazków na zakończenie pracowitej "kolędy".
Nie są warci nawet plunięcia w pysk,flegma szlachetniejsza niż oni.
No i jaki problem? Zapiszą się do PiS-u. Zresztą czym jest dzisiaj SLD? Przecież to zbieranina części rowerowych.
Taż to kopia LUSI SYFONOWEJ