Reklama

Zaśpiewali Dzieciąteczku

08/01/2018 09:30

Wśród nocnej ciszy, Gdy śliczna Panna, W żłobie leży – te i inne kolędy zabrzmiały w przemyskiej bazylice archikatedralnej na koncercie noworocznym Archidiecezjalnego Chóru „Magnificat”.

To już tradycja, że 1 stycznia o 16.30 w archikatedrze zjawia się[paywall] mnóstwo ludzi, by posłuchać najpiękniejszych polskich, i nie tylko, kolęd śpiewanych przez przemyskich chórzystów pod batutą ks. prał. dr. Mieczysława Gniadego.

Repertuar tegorocznego koncertu obejmował 19 utworów w ciekawych aranżacjach, wśród nich kolędy i pastorałki tradycyjne oraz te mniej znane, zarówno a cappella, jak i z towarzyszeniem organów, przy których niezmiennie od lat zasiada Franciszek Łamasz. Poszczególne części koncertu, prowadzonego przez chórzystkę Annę Potocką, przeplatane były recytacją poezji bożonarodzeniowej w wykonaniu Aleksandra Zarębińskiego.

Ten 12-letni uczeń Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu ma na swoim koncie pierwsze sukcesy poetyckie – jego wiersz Ojczyzna został włączony do współczesnych zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego. Koncert uatrakcyjnił też występ 5-letniego Antoniego Sarnickiego, który urzekł publiczność śpiewem pastorałki Oj, maluśki, maluśki.

Następna okazja do wysłuchania kolęd w wykonaniu chóru „Magnificat” już niebawem, 13 stycznia o godz. 17.30, w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Przemyślu (Błonie). 


Monika Maziarz
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama