Wśród nocnej ciszy, Gdy śliczna Panna, W żłobie leży – te i inne kolędy zabrzmiały w przemyskiej bazylice archikatedralnej na koncercie noworocznym Archidiecezjalnego Chóru „Magnificat”.
To już tradycja, że 1 stycznia o 16.30 w archikatedrze zjawia się[paywall] mnóstwo ludzi, by posłuchać najpiękniejszych polskich, i nie tylko, kolęd śpiewanych przez przemyskich chórzystów pod batutą ks. prał. dr. Mieczysława Gniadego.
Repertuar tegorocznego koncertu obejmował 19 utworów w ciekawych aranżacjach, wśród nich kolędy i pastorałki tradycyjne oraz te mniej znane, zarówno a cappella, jak i z towarzyszeniem organów, przy których niezmiennie od lat zasiada Franciszek Łamasz. Poszczególne części koncertu, prowadzonego przez chórzystkę Annę Potocką, przeplatane były recytacją poezji bożonarodzeniowej w wykonaniu Aleksandra Zarębińskiego.
Ten 12-letni uczeń Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu ma na swoim koncie pierwsze sukcesy poetyckie – jego wiersz Ojczyzna został włączony do współczesnych zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego. Koncert uatrakcyjnił też występ 5-letniego Antoniego Sarnickiego, który urzekł publiczność śpiewem pastorałki Oj, maluśki, maluśki.
Następna okazja do wysłuchania kolęd w wykonaniu chóru „Magnificat” już niebawem, 13 stycznia o godz. 17.30, w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Przemyślu (Błonie).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze