Reklama

Zatrzymał pijanego kierowcę tira

09/09/2016 19:00

– Gdy otworzyłem drzwi, od razu poczułem woń alkoholu. Kierowca to był starszy, bardzo szczupły człowiek, z papierosem w buzi. Zabrałem mu kluczyki i zadzwoniłem po policję. W tym czasie on zaczął uciekać na piechotę – opowiada Mariusz Majewski. Na granicy Przemyśla i Krównik mężczyzna zatrzymał pijanego kierowcę tira. Ten miał 2,21 promila alkoholu w organizmie.

– Jechałem z obwodnicy w stronę Krównik. Przede mną jechał ten tir, ale bardzo powoli. Spróbowałem więc go wyprzedzić. W pewnym momencie zaczął zajeżdżać mi drogę i spychać mnie do rowu. Gdy dałem sygnał dźwiękowy i świetlny, on gwałtownie odbił. Gdy znowu chciałem go wyprzedzić, sytuacja się powtórzyła – opowiada Mariusz Majewski, młodszy chorąży w 5. Batalionie Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.

W czwartek w nocy (8 września) wrócił ze służby. Rano odwiózł córkę do szkoły i wracał do domu z 2,5-letnim synem.

Reklama

 

Myślałem, że jest mu słabo

Gdy udało mu się wyprzedzić ciężarówkę, zajechał jej drogę, zatrzymał się, włączył światła awaryjne i pobiegł w kierunku kabiny tira[paywall]. – Na początku nie pomyślałem, że kierowca jest pijany. Sądziłem, że rozmawia przez telefon albo jest mu słabo, bo i takie sytuacje się zdarzają – opowiada.

– Gdy otworzyłem drzwi, od razu poczułem woń alkoholu. Kierowca to był starszy, bardzo szczupły człowiek, z papierosem w buzi. Chwyciłem za kluczyki, zgasiłem silnik i wyjąłem je ze stacyjki. Wywiązała się szamotanina, wyskoczyłem z szoferki i zadzwoniłem po policję. W tym czasie on zaczął uciekać na piechotę. Dogoniłem go i zatrzymałem. Co chwilę się wyrywał, próbował uciec. Później zaczął prosić: „zostaw mnie, ja jestem stąd” – relacjonuje pan Mariusz.

Reklama

Biały man na rzeszowskich tablicach rejestracyjnych należał do firmy z siedzibą w Przemyślu. Po auto natychmiast zgłosił się właściciel.

 

Policja: – Postawa godna pochwały

Kierowcą okazał się 63-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,21 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. – Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz nawiązka w wysokości 5000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – mówi sierżant sztabowy Marta Fac, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Reklama

Zaznacza, że postawa pana Mariusza jest godna uznania i pochwały. Rzadko się zdarza, że ktoś decyduje się na zatrzymanie obywatelskie. – Ludzie wolą zadzwonić pod numer alarmowy. Nie dziwię się, bo chodzi o własne życie i zdrowie – mówi M. Fac.

Z danych przemyskiej policji wynika, że w tym roku świadkowie przyczynili się do zatrzymania sprawców w różnych 140 zdarzeniach z kodeksu karnego. Jednak tylko w trzech przypadkach doszło do ujęcia obywatelskiego. Jednym z nich jest właśnie M. Majewski.

– Nigdy mi się nie zdarzyło jeździć po alkoholu i potępiam takie zachowanie. Niszczy życie rodzinne, zawodowe i może doprowadzić do tragedii innych – mówi pan Mariusz.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jasiek - niezalogowany 2016-09-09 19:56:52

    też zabrałem jakiemuś kierującemu żulowi kluczyk - na pewno był pijany. Policja przyjechała po godzinie. Żul uciekł - nie chciałem ryzykować by go obezwładnić. Wiedziałem w jakim kierunku poszedł ale dupki z Policji w Rzeszowie nawet się nie pofatygowali żeby za żulem iść. Potem byłem wzywany na komisariat i dalej dwa razy do sądu.  Na pewno nigdy więcej nie popełnię tego błędu. Policja - szmaciarze młaia to w dupie -  ja też będę miał. Oni spisali tylko protokół. W sądzie na pewno nie byli. Nie mówię że ktoś kto interweniuje jest frajerem. Lepiej zabrać kluczyk i wypierdzielić w haszcze.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ok - niezalogowany 2016-09-09 23:05:01

    Brawo za odwagę

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2016-09-10 19:05:56

    Kolejny morderca wyeliminowany z dróg. Żądamy trzeźwych poranków i nie tylko poranków. Pijaczki za kółkiem równa się śmierć niewinnych ludzi.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama