Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej coraz częściej ujawniają przypadki kierowania samochodem pod wpływem alkoholu.
18 bm. strażnicy graniczni z placówki w Wetlinie, podczas prowadzonej w tej miejscowości kontroli drogowej ujawnili, że 48-letni mieszkaniec okolic Cisnej kierował samochodem, mając prawie 2 promile alkoholu we krwi. Na drodze w Piaskach[paywall] jadący do służby funkcjonariusze zauważyli samochód w rowie i mężczyznę, który próbował oddalić się z miejsca. Jak się okazało, był to 31-latek z okolic Radymna, mający 1,94 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, który na dodatek nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.
W niedzielę do kontroli granicznej w przejściu granicznym w Korczowej, na kierunku wjazdowym do Polski, zgłosił się obywatel Ukrainy – kierowca samochodu ciężarowego. Strażnicy stwierdzili, że Ukrainiec prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Wynik badania nie pozostawił wątpliwości – 0,8 promila alkoholu we krwi.
W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już 34 kierowców pojazdów będących pod wpływem alkoholu, wśród nich 20 osób to obywatele Ukrainy, a 14 obywatele Polski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze