Dzięki współdziałaniu polskich i ukraińskich służb granicznych, po obu stronach granicy, udało się zatrzymać 11 nielegalnych imigrantów i 4 organizatorów przerzutu.
Końcem września ukraińscy pogranicznicy z placówki w Hruszowie powiadomili funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Lubaczowie o prowadzonych przez siebie działaniach mających na celu zatrzymanie grupy imigrantów zmierzających w stronę polskiej granicy.
Polscy mundurowi natychmiast rozpoczęli prowadzenie stosownych czynności służbowych. Wkrótce Ukraińcy poinformowali o zatrzymaniu niedaleko ukraińsko-polskiej granicy 11-osobowej grupy imigrantów narodowości tureckiej. W tym samym czasie Polacy ujęli po swojej 4 organizatorów przerzutu. Zatrzymani to obywatele Turcji posiadający niemieckie tytuły pobytowe. Jak się okazało, oczekiwali na swoich rodaków i ich zadaniem miało być przewiezienie imigrantów przez Polskę do Niemiec.
– Dzięki szybkiej wymianie informacji między polsko-ukraińskimi służbami, zgromadzone dowody pozwoliły na przedstawienie 4 zatrzymanym mężczyznom zarzutu organizowania nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski dla jedenastu obywateli Turcji zatrzymanych na Ukrainie – informuje major Elżbieta Pikor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.
– Cała czwórka przyznała się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddała karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu jej wykonania na okres próby dwóch lat. Aktualnie, zgodnie z procedurą, obywatele Turcji (mający legalny pobyt w Niemczech) oczekują na przekazanie w drodze readmisji z powrotem do Niemiec – dodaje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze