9 maja ruszyła ogólnopolska akcja badań spirometrycznych, mająca na celu zbadanie kondycji płuc Polaków. W trasę po kraju, na której jest prawie 200 lokalizacji, wyruszyły specjalne spirobusy. Jeden z nich dotrze do Przemyśla.
Celem akcji prowadzonej przez Fundację NEUCA dla Zdrowia jest promocja badań profilaktycznych i szerzenie wiedzy na temat chorób układu oddechowego. Organizacja ta współdziała w tym przedsięwzięciu z Polską Profilaktyką oraz Polską Federacją Chorych na Astmę Alergię i POCHP (obturacyjna choroba płuc – przyp.). Z szacunków wynika, że na choroby płuc cierpi w Polsce ponad 6 mln, a około 4 mln na astmę. Wykrycie schorzenia wymaga wykonania badań spirometrycznych. Właśnie takie będzie można sobie zrobić w Przemyślu w piątek, 20 maja, między godzinami 9.00 a 15.00, przy Galerii Sanowa.
Spirometria jest bezbolesna i trwa ok. 10 minut. Służy ocenie wydolności oddechowej człowieka. W trakcie badania obecny będzie wykwalifikowany personel medyczny, który udzieli fachowych porad w zakresie profilaktyki chorób układu oddechowego. Uwaga! By wziąć udział w badaniu, warto się wcześniej zapisać. Zgłoszenia przyjmowane są w aptece na terenie galerii, siedzibie partnera akcji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie żebym naśmiewał się i bagatelizował takie poważne schorzenia jak np. astma, jednakowoż od razu przyszedł mi na myśl jeden głupkowaty kawałek jeszcze głupszego zespoliku: YOUTUBE.COM - TOY DOLLS - I'VE GOT ASTHMA
Nie żebym naśmiewał się i bagatelizował takie poważne schorzenia jak np. astma, jednakowoż od razu przyszedł mi na myśl jeden głupkowaty kawałek jeszcze głupszego zespoliku: YOUTUBE.COM - TOY DOLLS - I'VE GOT ASTHMA
METODA BUTEYKO - ZDROWYODDECH.PL