Grupa Charytatywna Akcji Katolickiej działająca przy Sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku, nie składa broni. Powodzenie wcześniejszych akcji zbiórki makulatury, z których pieniądze przekazane zostały na budowę studni w dwóch afrykańskich państwach, skłoniło ich do rozpoczęcia kolejnej. Tym razem celem ma być budowa studni w Zambii.
Pierwszą zbudowaną przez przeworszczan studnią była ta w Sudanie Południowym. To był efekt ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Makulatura na misje”, do której w czerwcu 2012 r. przyłączyła się Grupa Charytatywna Akcji Katolickiej działająca przy Sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku. Łącznie, dzięki pomocy wielu instytucji, stowarzyszeń, szkół, osób prywatnych, udało im się zebrać ok. ćwierć tony makulatury na łączną kwotę ponad 45 tys. zł...Dzięki tym pieniądzom w ciągu kilku miesięcy w miejscowości Kajo-Keji w Sudanie Południowym stanęła studnia, która znakomicie służy mieszkańcom. Zgodnie z życzeniem przeworskich inicjatorów akcji otrzymała imię św. Andrzeja Boboli, patrona Akcji Katolickiej. Potem w tej samej miejscowości wybudowana została druga studnia. Kolejna, tym razem im. św. Jana z Dukli, patrona Archidiecezji Przemyskiej wybudowana została w miejscowości Mampikony na Madagaskarze. – Otrzymaliśmy potem niezwykle wzruszający list od wszystkich mieszkańców tej miejscowości – wspomina jeden z inicjatorów akcji Ryszard Łuczyk.
Akcja zbiórki nabiera rumieńców. Makulatura wciąż spływa. Do inicjatywy może się przyłączyć każdy, także w Jarosławiu czy Przemyślu. Aby było łatwiej, członkowie Grupy Charytatywnej Akcji Katolickiej działającej przy Sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku, 14 września br. ustawili specjalny kontener na makulaturę przy Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu. Można tam ją przynosić do 26 września. Kontener stoi także w Jarosławiu przy kościele oo. Reformatów na małym parkingu. Kto chciałby poznać więcej szczegółów związanych z tą niezwykle cenną akcją, może kontaktować się z Ryszardem Łuczykiem (tel. 504 168-549).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A może by tak pomóc biednym rodzinom w Polsce?
A może by tak pomóc biednym rodzinom w Polsce?