Reklama

Zbudujmy kolejną studnię w Afryce!

Grupa Charytatywna Akcji Katolickiej działająca przy Sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku, nie składa broni. Powodzenie wcześniejszych akcji zbiórki makulatury, z których pieniądze przekazane zostały na budowę studni w dwóch afrykańskich państwach, skłoniło ich do rozpoczęcia kolejnej. Tym razem celem ma być budowa studni w Zambii.

Pierwszą zbudowaną przez przeworszczan studnią była ta w Sudanie Południowym. To był efekt ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Makulatura na misje”, do której w czerwcu 2012 r. przyłączyła się Grupa Charytatywna Akcji Katolickiej działająca przy Sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku. Łącznie, dzięki pomocy wielu instytucji, stowarzyszeń, szkół, osób prywatnych, udało im się zebrać ok. ćwierć tony makulatury na łączną kwotę ponad 45 tys. zł...

Dzięki tym pieniądzom w ciągu kilku miesięcy w miejscowości Kajo-Keji w Sudanie Południowym stanęła studnia, która znakomicie służy mieszkańcom. Zgodnie z życzeniem przeworskich inicjatorów akcji otrzymała imię św. Andrzeja Boboli, patrona Akcji Katolickiej. Potem w tej samej miejscowości wybudowana została druga studnia. Kolejna, tym razem im. św. Jana z Dukli, patrona Archidiecezji Przemyskiej wybudowana została w miejscowości Mampikony na Madagaskarze. – Otrzymaliśmy potem niezwykle wzruszający list od wszystkich mieszkańców tej miejscowości – wspomina jeden z inicjatorów akcji Ryszard Łuczyk.

Akcja zbiórki nabiera rumieńców. Makulatura wciąż spływa. Do inicjatywy może się przyłączyć każdy, także w Jarosławiu czy Przemyślu. Aby było łatwiej, członkowie Grupy Charytatywnej Akcji Katolickiej działającej przy Sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku, 14 września br. ustawili specjalny kontener na makulaturę przy Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu. Można tam ją przynosić do 26 września. Kontener stoi także w Jarosławiu przy kościele oo. Reformatów na małym parkingu. Kto chciałby poznać więcej szczegółów związanych z tą niezwykle cenną akcją, może kontaktować się z Ryszardem Łuczykiem (tel. 504 168-549).


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    x - niezalogowany 2015-09-12 10:45:54

    A może by tak pomóc biednym rodzinom w Polsce?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości