Reklama

Zdewastowane kosze i ławki przy ścieżce rowerowej w Przemyślu

13/06/2018 18:00

Wystarczy przejść się po mieście, żeby się przekonać, jaki mamy stosunek do tak zwanego mienia społecznego. Najlepszym przykładem są zdewastowane kosze na śmieci i ławki, których jednym jest za mało, a drudzy regularnie je niszczą.

Jakiś czas temu Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu obok ścieżki rowerowej nad Sanem, prowadzącej w kierunku Prałkowiec, zamontował kilka ławek. Wszystko dla wygody rowerzystów i spacerowiczów, którzy polubili tę trasę.

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy, będąc na patrolu w tamtym terenie, zauważyli, że ktoś pourywał lub odkręcił śruby, którymi ławki były przymocowane do podłoża, w tym przypadku do kostki brukowej.

Niedługo po tym operator miejskiego monitoringu zauważył, że jakieś dwie osoby niosą ławkę w kierunku brzegu Sanu i skierował tam patrol SM. Kiedy strażnicy dojechali na miejsce, znaleźli[paywall] ławkę ustawioną nieopodal brzegu rzeki, ale już nikogo w pobliżu nie było. W tej sytuacji strażnicy, chcąc zapobiec dalszym kradzieżom, kilka ławek oderwanych już od podłoża przewieźli do swojej komendy, a następnie przekazali właścicielowi, czyli ZDM.

Prawdopodobnie ławki wrócą na swoje miejsca, tylko lepiej zabezpieczone. Jednak to wstyd, że trzeba je aż zabetonowywać, żeby ochronić przed ludźmi. Śmiejemy się, że w słusznie minionych okresie w barach naczynia zabezpieczano łańcuchami, podobnie jak słuchawki w budkach telefonicznych. Widać niewiele się zmieniło.
J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Suzuka Nakamoto - niezalogowany 2018-06-13 18:57:35

    No tak, mamy gang wynaturzonych chuliganów z PM, którzy doprowadzili to miasto do obrazu nędzy i rozpaczy, na skraj totalnej ruiny, a na domiar złego kilku skretyniałych pojebów pomaga tym pierwszym i odwala takie rzeczy. Na szczęście to tylko nędzni amatorzy w porównaniu z urzędowymi karakanami.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ertyfdghd - niezalogowany 2018-06-13 19:22:07

    no cóż a patrol czarnych czy niebieskcih jak widzi takich mołojców to odwraca głowy i jadą dalej po co mają sie narażać

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    nie cierpię partaczy - niezalogowany 2018-06-13 22:52:38

    Przede wszystkim ten, który zlecił "zabezpieczenie" tych ławek w taki sposób winien pożegnać się ze stanowiskiem. Gdyby każda z czterech nóg ławki była zakotwiona prętem 20-25mm w powiedzmy wiadrze cementu wlanego w otwór o głębokości ok 30-40 cm a na dodatek otwór ów rozszerzałby się nieco przy swoim dnie, to zapewniam was, że ławki by stały nietknięte. Może trzeba by wymienić tu i ówdzie deski na siedziskach, ale ŁAWKI BY STAŁY. A tak, fizole z ZDMu poszli po najmniejszej lini oporu, przykręcili nogi do kostek brukowych, rzucili garstkę cementu i tyle. Te ławki aż się prosiły by je wyrwać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama