Reklama

ZDM w Przemyślu ma kasę na łatanie dziur

Choć zima nie odpuszcza, szefostwo Zarządu Dróg Miejskich jest już gotowe na pozimowe łatanie ubytków w nawierzchni miejskich ulic. Na szczęście ma na to pieniądze.

Akcja (na razie) doraźnego likwidowania ubytków w jezdniach trwa już od początku marca br.

– Jest to robione tym, czym na razie dysponujemy. To specjalne masy na zimno. Ogłosiliśmy już przetarg na remonty cząstkowe nawierzchni ulic, już masami na gorąco. Prawidłowe, docelowe łatanie rozpocznie się prawdopodobnie tuż przed samymi świętami wielkanocnymi[paywall]. Do tego czasu pozostaje nam likwidowanie i zabezpieczanie ubytków masami bitumicznymi na zimno – powiedział dyrektor ZDM w Przemyślu Jacek Cielecki.

– Zgłoszeń od mieszkańców mamy sporo. I to nie tylko tych dotyczących nawierzchni bitumicznych, ale także gruntowych czy tłuczniowych. Reagujemy w miarę na bieżąco – dodał.

Kiedy rozpocznie się coroczne likwidowanie ubytków, niektóre ulice będą miały priorytet. Operacja zacznie się od tych, po których jeździ komunikacja zbiorowa. Potem rozszerzać się będzie na drogi „peryferyjne”.

Akcja „Zima” w br. kosztowała do tej pory ok. 2 mln zł. Do tego trzeba doliczyć koszt sprzątania pozimowego. Zamiatarki zostaną wypuszczone na ulice w połowie miesiąca. W budżecie na akcję „Zima” zostało zabezpieczonych 3,5 mln zł, więc pieniędzy najpewniej wystarczy.

Reklama
– Pamiętać należy jednak, że ta kwota obejmuje także końcówkę poprzedniego roku. Wiele wówczas nie wydaliśmy, ale jednak. Poza tym jeszcze sporo marca przed nami, a wiadomo: w marcu jak w garncu. Różnie bywa. Nie wiadomo, co nam kolejne dni przyniosą. W każdym bądź razie z wspomnianej kwoty niewiele zostanie – podsumował J. Cielecki.


fot.Mariusz Godos
Wiele ulic wciąż czeka na załatanie dziur. Wśród nich np. ulica Focha.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jacek - niezalogowany 2021-03-11 20:22:11

    Znowu ten smolisty, drobny asfalt, co się przyczepia do kół i nadkoli??

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    krau_984 2021-03-11 20:59:18

    To chyba pierwszy raz, odkąd pamiętam, są pieniądze na latanie dziur w jakimś rozsądnym terminie. Trzymam kciuki, żeby ZDM wywiązał się z obietnic. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jaś - niezalogowany 2021-03-12 06:29:34

    Bielskiego w kierunku na Lipowicę, tragedia !!!, fajny skrót żeby minąć miasto ale dziury masakryczno-kosmiczne

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama