Choć zima nie odpuszcza, szefostwo Zarządu Dróg Miejskich jest już gotowe na pozimowe łatanie ubytków w nawierzchni miejskich ulic. Na szczęście ma na to pieniądze.
Akcja (na razie) doraźnego likwidowania ubytków w jezdniach trwa już od początku marca br.
– Jest to robione tym, czym na razie dysponujemy. To specjalne masy na zimno. Ogłosiliśmy już przetarg na remonty cząstkowe nawierzchni ulic, już masami na gorąco. Prawidłowe, docelowe łatanie rozpocznie się prawdopodobnie tuż przed samymi świętami wielkanocnymi[paywall]. Do tego czasu pozostaje nam likwidowanie i zabezpieczanie ubytków masami bitumicznymi na zimno – powiedział dyrektor ZDM w Przemyślu Jacek Cielecki.
– Zgłoszeń od mieszkańców mamy sporo. I to nie tylko tych dotyczących nawierzchni bitumicznych, ale także gruntowych czy tłuczniowych. Reagujemy w miarę na bieżąco – dodał.
Kiedy rozpocznie się coroczne likwidowanie ubytków, niektóre ulice będą miały priorytet. Operacja zacznie się od tych, po których jeździ komunikacja zbiorowa. Potem rozszerzać się będzie na drogi „peryferyjne”.
Akcja „Zima” w br. kosztowała do tej pory ok. 2 mln zł. Do tego trzeba doliczyć koszt sprzątania pozimowego. Zamiatarki zostaną wypuszczone na ulice w połowie miesiąca. W budżecie na akcję „Zima” zostało zabezpieczonych 3,5 mln zł, więc pieniędzy najpewniej wystarczy.

fot.Mariusz Godos
Wiele ulic wciąż czeka na załatanie dziur. Wśród nich np. ulica Focha.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Znowu ten smolisty, drobny asfalt, co się przyczepia do kół i nadkoli??
Bielskiego w kierunku na Lipowicę, tragedia !!!, fajny skrót żeby minąć miasto ale dziury masakryczno-kosmiczne
Zróbcie coś wreszcie na Krakowskiej, ciężko przejechać odcinek z górki, powstały tam muldy i nierówności a asfalt zwija się jak fala. Auta zaczynaja już jeździć poboczem, bo jazda droga to istna jazda po hopkach.
A kiedy zamiatarki zamiotą piach i liście co kurzy w oczy przy każdym podmuchu wiatru ?
A w gm bircza są pieniądze dla urzędasów, a jest ich cały budynek miejsc na biurka brakuje , na remont dróg brakuje kasy
Znowu ten smolisty, drobny asfalt, co się przyczepia do kół i nadkoli??
To chyba pierwszy raz, odkąd pamiętam, są pieniądze na latanie dziur w jakimś rozsądnym terminie. Trzymam kciuki, żeby ZDM wywiązał się z obietnic.
Bielskiego w kierunku na Lipowicę, tragedia !!!, fajny skrót żeby minąć miasto ale dziury masakryczno-kosmiczne