Kilka numerów wstecz anonsowaliśmy na naszych łamach prowadzoną w Medyce zbiórkę materiałów na świece okopowe, które walczącym na froncie Ukraińcom pomagają przetrwać w ekstremalnie trudnych warunkach. Inicjatywa spotkała się z pięknym odzewem mieszkańców. Ponad 120 kg zebranego wosku, resztek świec i zniczy oraz parafiny nie pójdzie na marne.
Do akcji, która była odpowiedzią gminy na apel S. K. Ivanova, dyrektora Towarzystwa „Olycz” z siedzibą w Ukrainie, przyłączyły się szkoły podstawowe w Medyce, Lesznie, Siedliskach i Torkach, świetlice w Torkach i Lesznie, medyckie Gminne Centrum Kultury, a przede wszystkim indywidualni mieszkańcy. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. Ponad 120 kg zebranego wosku, resztek świec i zniczy wykorzystanych zostanie przez Towarzystwo „Olycz” z siedzibą w Ukrainie, które na zasadach wolontariatu współpracuje z jednym z punktów dla uchodźców w Przemyślu w kwestii przygotowania okopowych świec. Jedyne, czego im brakowało, to właśnie materiały do ich produkcji. Te udaje się im pozyskiwać właśnie dzięki[paywall] zaangażowaniu samorządów i organizacji. Wyprodukowane po odpowiedniej obróbce świece na front zawożone są przez organizacje pomocowe i wolontariuszy. Mogą być źródłem ciepła i światła przez okres od 4 do 6 godzin – w zależności od rozmiarów. Walczącym na froncie Ukraińcy używają ich do ogrzania się, suszenia ubrań, podgrzania wody na zupę bądź herbatę i po prostu jako źródła światła i ciepła. Teraz, w mało sprzyjających warunkach pogodowych, są szczególnie potrzebne.
– Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich , którzy włączyli się do akcji. Cały zebrany wosk przekazaliśmy Stowarzyszeniu „Olycz” z Ukrainy. Pamiętajmy, dobro wraca – podsumowali zbiórkę pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Medyce, które koordynowało akcję i było jednym z punktów zbiórki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze