25. jubileuszową kwestę na Starym Cmentarzu w Jarosławiu można uznać za udaną. Wolontariuszom stojącym z puszkami u bram jednej z najstarszych nekropolii w Europie udało się zebrać 7 tys. 632 zł78 gr. Pieniądze zostaną przeznaczone na ratowanie zabytków cmentarza w Jarosławiu i w Jaworowie na Ukrainie.
– Pierwsza kwesta na naszym cmentarzu zorganizowana została w 1992 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora szkoły Tomasza Kuleszy, Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia oraz Fundacji Necropolis Jaroslaviensis. Z roku na rok liczba wolontariuszy kwestujących się zwiększała. Obecnie głównymi współorganizatorami przedsięwzięcia są: Komitet Społeczny na rzecz Ratowania Zabytków Starych Cmentarzy Polskich z przewodniczącym Tomaszem Kuleszą, działający przy Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza (wcześniej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. ks. Czartoryskich w Jarosławiu) i Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia. Kwestę współorganizują również burmistrz Jarosławia, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. B. Markiewicza, Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej, oddział w Jaworowie na Ukrainie, młodzież i nauczyciele jarosławskich szkół, przedstawiciele organizacji pozarządowych. Kwesta trwa nieprzerwanie już od 25 lat – podkreśla M. Młynarska.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze