Reklama

Zebrali ponad 8,5 tys. zł dla Antosia, a będzie jeszcze więcej

Pełen atrakcji piknik charytatywny połączony ze zbiórką „Promyk dla Antosia”, zorganizowany przez Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych Nasza Przyszłość, pokazał, że lubaczowianie potrafią się jednoczyć w szczytnym celu.

Na lubaczowskim Rynku tłumnie zjawili się mieszkańcy, którzy korzystając ze sprzyjającej aury, przy okazji dorzucili swoją cegiełkę do ważnej inicjatywy. Chodziło o wsparcie 5-letniego Antosia Dziergi, któremu szansę na normalny rozwój i szczęśliwe dzieciństwo zabrała padaczka i autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Jak twierdzą rodzice Antka, pomimo choroby jest cudownym dzieckiem.


fot.www.siepomaga.pl
Antkowi szansę na normalny rozwój i szczęśliwe dzieciństwo zabrała padaczka i autoimmunologiczne zapalenie mózgu.

„Są takie dni, kiedy jest pogodny, ale jest też wiele takich, gdzie dużo płacze, gryzie swoją rękę niemalże do krwi, uderza się w głowę… W ten sposób pokazuje, że cierpi!” – relacjonują codzienne zmagania. 

Antek ma szansę na normalne życie. Może mu je zapewnić podanie immunoglobulin, dzięki którym choroba ustępuje. Jednak koszty leczenia są horrendalne i przekraczają możliwości rodziny. Chłopiec wymaga 6 podań immunoglobulin, a koszt jednego to ok. 26 tysięcy złotych (uzależniony jest od wagi dziecka). Dlatego rodzice Antosia szukają pomocy, gdzie tylko się da.

Okazję do przekazania datków na jego leczenie stworzono niedawno w Lubaczowie. Podczas pikniku udało się uzbierać ponad 8,5 tys. zł, natomiast wciąż jeszcze można wspierać akcję, włączając się w internetowe licytacje organizatora.

Reklama

Na piknikowe atrakcje złożyły się: turniej warcabowy w ramach projektu „Jasna Strona Mocy”, sfinansowanego przez lubaczowski samorząd (w szranki stanęło ponad 80 uczestników z całego powiatu), pokazy służb mundurowych (swój ekwipunek, broń oraz robota do materiałów wybuchowych zaprezentował m.in. Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji z Rzeszowa), loterie, dmuchane zjeżdżalnie, warsztaty makramy itp.

Chętni mogli wziąć udział w treningu fitness pod wodzą Mileny Leji Batuki, a spragnieni innych form rozrywki obejrzeć występy młodych artystów z Lubaczowa i Horyńca-Zdroju. Zbiórka na rzecz Antka prowadzona jest też na portalu Siepomaga.pl, pod adresem https://www.siepomaga.pl/antos-dzierga.

Do pełnej sumy wciąż brakuje ok. 100 tys. zł.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama