14 grudnia, w Klubie „Kotłownia” w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu po raz 24. uroczyście otwarto Wielką Galerię Gorących Serc – wydarzenie, które na stałe wpisało się już w kalendarz przedświątecznych imprez w mieście. Każdego roku niesie ono wsparcie i pomoc najbardziej potrzebującym i skrzywdzonym przez los.
Wielka Galeria Artystyczna to impreza cykliczna, której organizatorami są SP nr 11 oraz przewodniczący komitetu organizacyjnego Tomasz Kulesza, przy wsparciu burmistrza miasta Jarosławia, Rotary Klub Jarosław i Koła Łowieckiego „Sokół” w Jarosławiu.
Co roku jej otwarcie połączone jest z wielką aukcją, mającą na celu pozyskanie jak najwięcej funduszy dla tych, których los nie oszczędzał. Także podczas tegorocznej edycji goście zgromadzeni w Klubie „Kotłownia” licytować mogli różności, wśród których dominowały prace stworzone przez zawodowych artystów plastyków.
W tym roku swoje dzieła przekazał na licytację m.in. jarosławianin Ireneusz Janicki. Wcześniej rokrocznie swoimi obrazami wspierał ją Zbigniew Petru.
Licytowano także: piernikowe domki przekazane przez lokalną Wytwórnię Wyrobów Cukierniczych Macieja Kuźniarowskiego, różnego typu świąteczne stroiki, kartki, kalendarze związane z ziemią jarosławską, kubki czy inne ozdoby.
Łącznie podczas środowego wieczoru udało się zgromadzić około 6400 zł na szczytny cel. Wystawione prace można było także po prostu kupić, obok toczącej się licytacji.
Te, które jeszcze nie znalazły nabywców, będą dostępne do 15 stycznia w SP 11 w Jarosławiu. Wystarczy przyjść, obejrzeć i wybrać[paywall] tę, za którą chce się ofiarować datek.
– Co roku na sukces tego wydarzenia, który przekłada się na konkretną finansową pomoc dla placówek, a licząc od pierwszej edycji, są to już dziesiątki tysięcy złotych, pracuje cały zespół ludzi, którym jestem ogromnie wdzięczny – mówi pomysłodawca przedsięwzięcia, wspomniany już T. Kulesza.
Przy okazji Wielkiej Galerii Gorących Serc (wcześniej funkcjonującej pod nazwą Wielka Galeria Artystyczna) swoje talenty artystyczne zaprezentowały też dzieci z różnych placówek z terenu miasta, wprowadzając zgromadzonych w klimat świąt.
Na zaproszenie organizatorów jak zwykle odpowiedzieli: przedstawiciele lokalnych instytucji i stowarzyszeń, przedsiębiorcy, myśliwi, samorzadowcy z miasta i powiatu, w tym burmistrz Waldemar Paluch, przewodniczący rady miasta Szczepan Łąka i radni miejscy, przewodniczący rady powiatu Marian Fedor, a także rodzice uczniów i przedstawiciele szkolnej społeczności.
Po zamknięciu i podsumowaniu galerii wszystkie zgromadzone pieniądze zostaną rozdysponowane i przekazane do kilku najbardziej potrzebujących placówek, w tym Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze