Reklama

Żegnali smog, zwiedzając miasto

Ponad 50-osobowa grupa uczniów z różnych przemyskich szkół połączyła w piękne, sobotnie (21 kwietnia br.) przedpołudnie przyjemne z pożytecznym. Zaoferował im to I Złaz „Żegnamy Smog”.

– Nadejście wiosny to dobry czas, by na dobre pożegnać szkodliwy dla zdrowia smog. Dlatego zorganizowaliśmy dla dzieci i młodzieży z przemyskich szkół złaz, dzięki któremu mogły[paywall] także poznać piękne zakątki Przemyśla – tłumaczy szef przemyskiego oddziału Polskiego Komitetu Zwalczania Raka lek. med. Jan Hołówka, który zorganizował tę niesztampową imprezę wspólnie z Wojewódzkim Szpitalem im. św. ojca Pio w Przemyślu, I LO im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu oraz Przemyskim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka, przy wsparciu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Przemyślu oraz Fundacji Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji” i PCK.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało ponad 50 uczniów z różnych szkół Przemyśla, a także uczestnicy indywidualni. Uczniowie z nauczycielami przygotowali specjalne transparenty z antysmogowymi hasłami. Rajd prowadził przewodnik terenowy i członek Przemyskiego Stowarzyszenia Dobrego Wojaka Szwejka – Mariusz Bednarz. Wszyscy otrzymali także pamiątkowe plakietki.


fot.Mariusz Godos
Na Kopcu Tatarskim nastąpiło napełnienie kolorowych baloników czystym powietrzem. Finał złazu odbył się w amfiteatrze na Zniesieniu.

Reklama

Zwiedzali miasto

Rajd połączony był ze zwiedzaniem Przemyśla. Uczestnicy zobaczyli m.in.: przemyskie podziemia, przeszli XVII-wiecznym kolektorem sanitarnym na Rynek, a potem ulicami Fredry i Katedralną przed Zamek Kazimierzowski. Ścieżkami Parku Miejskiego wyszli na Zniesienie, by finalnie dojść na Kopiec Tatarski. Tam nastąpiło napełnienie kolorowych baloników czystym powietrzem. Finał złazu odbył się w amfiteatrze na Zniesieniu. Na pokaz udzielania pierwszej pomocy zaprosili ratownicy medyczni Polskiego Czerwonego Krzyża, odbył się też konkurs na temat smogu, którego zwycięzcy otrzymali nagrody przekazane przez MPEC. Każdy uczestnik mógł liczyć na poczęstunek przygotowany przez szpital na Monte Cassino.

– Pogoda sprzyjała wędrowaniu i zwiedzaniu. Złaz cieszył się sporym zainteresowaniem, więc pierwsza jego edycja na pewno nie będzie ostatnią! A 8 września tego roku zapraszamy na kolejną edycję Biegu „Wyganiamy Raka”, który także organizuje Polski Komitet Zwalczania Raka Oddział Podkarpacki – podsumował J. Hołówka.

Reklama

 


fot.Mariusz Godos
Rajd prowadził przewodnik terenowy i członek Przemyskiego Stowarzyszenia Dobrego Wojaka Szwejka – Mariusz Bednarz.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    wert - niezalogowany 2018-05-03 11:12:53

    Przemyśl wita smog a nie żegna

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości