Dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz pieniądzom z budżetu starostwa już od kolejnego roku szkolnego młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku będzie mogła korzystać z nowoczesnego boiska sportowego, które – zgodnie z założeniami – ma wzbogacić dotychczasowe zaplecze sportowe placówki. Pierwsze prace już ruszyły.
Inwestycja będzie możliwa dzięki podpisanej 8 kwietnia br. umowie na wykonanie zadania pod nazwą „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Zawodowych w Przeworsku”, które jest realizowane w ramach program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej „Sportowa Polska”.
W siedzibie przeworskiego starostwa[paywall] parafowali ją: starosta Bogusław Urban, wicestarosta Jacek Kierepka przy kontrasygnacie skarbnik Anny Kowal oraz wykonawca inwestycji Arkadiusz Gagat, właściciel przeworskiej firmy handlowej ,,Solo”.
W spotkaniu uczestniczyli też przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego Agnieszka Bukowa-Jedynak i dyrektor ZSZ w Przeworsku Stanisław Mrugała, który nie kryje zadowolenia z faktu, że młodzież szkolna zyska dodatkową, profesjonalną przestrzeń do szlifowania kondycji fizycznej.
– Od kilku lat czyniliśmy starania, by na przyszkolnym placu po rozebranych budynkach stworzyć taką właśnie zewnętrzną infrastrukturę sportową. O potrzebie utworzenia boiska od dawna mówili zresztą nauczyciele wychowania fizycznego. Kiedyś nasza placówka dysponowała boiskiem pod chmurką, ale teraz w tym miejscu stoi hala sportowa, z której korzysta młodzież. Oprócz tego mamy też możliwość realizowania zajęć sportowych w ośrodku MOSiR, a także w siłowni ulokowanej na terenie szkoły, ale wciąż brakowało nam obiektu zewnętrznego. Dzięki podpisanej umowie niebawem to się zmieni – mówi.
Pierwsze prace przy budowie boiska ruszyły w piątek, 9 kwietnia.
Umowa przewiduje ich zakończenie do końca września, ale dyrekcja szkoły liczy, że całość uda się sfinalizować do końca wakacji, tak żeby od nowego roku szkolnego można było już prowadzić zajęcia sportowe na nowym obiekcie.
Jego budowa nie byłaby możliwa, gdyby nie pozyskane przez powiat przeworski pieniądze z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Całkowita wartość inwestycji jeszcze przed ogłoszeniem przetargu wynosiła 1 mln 103 tys. 546 zł, z czego ministerstwo udzieliło dofinansowania w kwocie nieprzekraczalnej pół miliona.
Obecnie, po wyborze wykonawcy robót budowlanych, wiadomo już, że całkowity koszt zadania wyniesie 698 tys. 665,66 zł, z czego ministerstwo pokryje nie więcej niż 46,9 proc. wydatków kwalifikowanych związanych z jego realizacją.
Jak podkreślił starosta Bogusław Urban, to inwestycja mająca znaczenie nie tylko dla rozwoju kultury fizycznej i sportu, ale też poprawy jakości życia całej lokalnej społeczności, gdyż poza uczniami szkoły ma służyć również mieszkańcom do aktywnego spędzania czasu wolnego.
Dyrektor ZSZ w Przeworsku S. Mrugała już teraz myśli o organizacji na nowym obiekcie zawodów czy konkursów sportowych dla uczniów szkół podstawowych.
Nowe boisko wielofunkcyjne – zgodnie z założeniami – ma się składać z boisk do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i tenisa ziemnego wraz z niezbędną infrastrukturą. Ma mieć szerokość 31,50 m oraz długość 44 m, a jego powierzchnia ma wynosić 1362 m kw.
Wybudowana infrastruktura ma być przede wszystkim bezpieczna i funkcjonalna.

fot.Starostwo Powiatowe w Przeworsku
Wizytacja na terenie placu przeznaczonym na boisko.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze