Reklama

Zgłosił się do kontroli granicznej na „podwójnym gazie”. Miał na sumieniu także inne sprawy


Funkcjonariusze z placówki SG w Hermanowicach przewali podróż 42-latkowi, który na polsko-ukraińskie przejście graniczne w Malhowicach zgłosił się, będąc pod wpływem alkoholu. Dokładniejsze sprawdzenie w systemie wykazało także inne wcześniejsze przewinienia mężczyzny.


Jak się okazało, 42-letni obywatel Polski miał do odbycia nałożoną wcześniej karę pozbawienia wolności za nieumyślne spowodowanie wypadku. Sprawa wyszła w momencie, kiedy 14 marca próbował przekroczyć samochodem osobowym przejście graniczne w Malhowicach.

„W trakcie sprawdzeń okazało się, że Polak jest poszukiwany przez sąd. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna ma do odbycia karę 4 miesięcy pobawienia wolności ” – poinformowały służby prasowe BiOSG.

Jak by tego było mało, strażnicy graniczni wyczuli od 42-latka woń alkoholu. Wydmuchał ponad 1,5 promila. Odpowie więc nie tylko za wcześniejsze przewinienie, ale też za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Sprawa przekazana została policji.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/04/2026 18:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama