Reklama

Zimowy bieg i marsz po lesie [galeria]

06/03/2015 10:53

Mateusz Rawski z Lubaczowa okazał się najlepszy podczas II edycji Oleszyce Półmaratonu. Rok temu zajął on trzecie miejsce.

Na drugim stopniu podium uplasował się Stanisław Ważny, reprezentujący Miejski Ośrodek Sportu w Lubaczowie, który przed rokiem również zajął tę samą lokatę. W tym roku na „pudle” stanął także Łukasz Kutryn z Biszczy. W czołowej „10” znaleźli się także: Wojciech Pietrzyk (Kraków), Piotr Kobylarz (Rzeszów), Robert Preisner (Przemyśl), Jacek Wójcik (Godowa), Grzegorz Surowiec (Rzeszów), Marek Podlipny (Łęczna) i Maciej Bujak (Lublin).

Wśród pań najszybciej do mety dobiegła Beata Hałka z Biłgoraja. Za nią znalazły się: Katarzyna Winiarska (Przemyśl) i Agnieszka Faron (Kraków). W klasyfikacji drużynowej najlepiej wypadł Biłgoraj Biega Team, za nim Przemyski Klub Biegacza oraz Jarosławskie Sokoły 1. Ogółem w półmaratonie na dystansie 21,097 km wystartowało 184 zawodników. Organizatorem imprezy było stowarzyszenie „Czas na Pomoc” z Oleszyc oraz Starostwo Powiatowe Lubaczów, Urząd Miasta i Gminy Oleszyce i Nadleśnictwo Oleszyce.

Reklama
 
Po raz pierwszy półmaraton odbył się w minionym roku. Wówczas liczba uczestników sięgnęła 90. W tym roku zainteresowanie było dużo większe. – Najpierw ustaliliśmy limit na 200. Potem zwiększyliśmy o 50 i szybko został wyczerpany – podsumował prezes stowarzyszenia Zbigniew Dorota.

Tegorocznej edycji  półmaratonu towarzyszyły zawody nordic walking na dystansie 11,7 km z udziałem 72 osób. Pierwsze miejsce zajął Marcin Michalec (Krosno), 2. –  Piotr Wetoszka (Biała Podlaska), a 3. – Tomasz Wojtowicz (Rzeszów). 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama