Reklama

Złota Kapadocja. Znakomity występ młodych oleszyczanek

Przez kilkanaście dni w pięknej Kapadocji w Turcji trwały Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w warcabach 100-polowych. Kapitalny występ zanotowały na swoim koncie zawodniczki Stowarzyszenia Gier Umysłowych „Czarni” Oleszyce”, które zdobyły sześć medali w grze klasycznej, aktywnej i błyskawicznej.

W grze klasycznej (długiej) w kategorii do lat 10 Oliwia Gancarz zdobyła srebrny medal, jej siostra Marika – brązowy. Ich koleżanka klubowa Kinga Kurak zajęła 6 miejsce. Podkarpacie reprezentowała również Zuzanna Bosak z MUKS „Libero” Basznia Dolna, która w kategorii do lat 19 była siódma.

W kolejnych dniach czempionatu Starego Kontynentu  rozegrano grę aktywną (szybką) i grę błyskawiczną. W grze aktywnej w kategorii do 10 lat Oliwia Gancarz sięgnęła po srebrny medal, Marika Gancarz – brązowy medal. W grze błyskawicznej O. Gancarz została mistrzynią Europy, zaś Kinga Kurak wywalczyła brązowy medal. Z. Bosak z MUKS Libero w kategorii do 19 lat w obu grach zajęła 9 miejsce.

Reklama

Bardzo cieszy fakt, że reprezentacja Polski zdobyła na MME 10 medali. To sporo w porównaniu do lat ubiegłych i miło, że sześć z nich (1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe) wywalczyły zawodniczki z Oleszyc.

– Partnerem Polskiego Związku Warcabowego, który istotnie dofinansował wyjazd reprezentacji jest CC Games, producent najpopularniejszej aplikacji do gry w warcaby. Wyjazd współfinansowały samorządy gminne i jak rodzice – podsumował Jan Artymowicz z Podkarpackiego Związku Warcabowego, legenda tej dyscypliny sportu z Unii Horyniec-Zdrój.

Reklama


Dziewczyny na medal z SGU \"Czarni\" Oleszyce. Od lewej: Kinga Kurak, Oliwia Gancarz i Marika Gancarz.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama