Przez kilkanaście dni w pięknej Kapadocji w Turcji trwały Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w warcabach 100-polowych. Kapitalny występ zanotowały na swoim koncie zawodniczki Stowarzyszenia Gier Umysłowych „Czarni” Oleszyce”, które zdobyły sześć medali w grze klasycznej, aktywnej i błyskawicznej.
W grze klasycznej (długiej) w kategorii do lat 10 Oliwia Gancarz zdobyła srebrny medal, jej siostra Marika – brązowy. Ich koleżanka klubowa Kinga Kurak zajęła 6 miejsce. Podkarpacie reprezentowała również Zuzanna Bosak z MUKS „Libero” Basznia Dolna, która w kategorii do lat 19 była siódma.
W kolejnych dniach czempionatu Starego Kontynentu rozegrano grę aktywną (szybką) i grę błyskawiczną. W grze aktywnej w kategorii do 10 lat Oliwia Gancarz sięgnęła po srebrny medal, Marika Gancarz – brązowy medal. W grze błyskawicznej O. Gancarz została mistrzynią Europy, zaś Kinga Kurak wywalczyła brązowy medal. Z. Bosak z MUKS Libero w kategorii do 19 lat w obu grach zajęła 9 miejsce.
Bardzo cieszy fakt, że reprezentacja Polski zdobyła na MME 10 medali. To sporo w porównaniu do lat ubiegłych i miło, że sześć z nich (1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe) wywalczyły zawodniczki z Oleszyc.
– Partnerem Polskiego Związku Warcabowego, który istotnie dofinansował wyjazd reprezentacji jest CC Games, producent najpopularniejszej aplikacji do gry w warcaby. Wyjazd współfinansowały samorządy gminne i jak rodzice – podsumował Jan Artymowicz z Podkarpackiego Związku Warcabowego, legenda tej dyscypliny sportu z Unii Horyniec-Zdrój.

Dziewczyny na medal z SGU \"Czarni\" Oleszyce. Od lewej: Kinga Kurak, Oliwia Gancarz i Marika Gancarz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze